Tylko Chrystus niczego nie zdepcze...

Tylko Chrystus niczego nie zdepcze...

Tylko Chrystus niczego nie zdepcze...
Utworzono: 11-07-2015

Tylko Chrystus niczego nie zdepcze...

XV Niedziela Zwykła

Dzisiejsze czytania: Am 7,12-15; Ps 85,9-14; Ef 1,3-14; Ef 1,17-18; Mk 6,7-13 

(Mk 6,7-13)

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Zatrzymałem sie pod krzewem leszczynowym. Dalej nie mam odwagi iść. Tylko Chrystus może bezpiecznie przejść przez dziewicze pola serc (...) Tylko Chrystus niczego nie zdepcze, wszystko osłoni swą delikatną mistrzowską umiejętnością prowadzenia ludzi. A ja? 

Ks. Stefan kardynal Wyszyński 14 IV 1956 r. 

Pisze ten krótki tekst będac jeszcze w Bieszczadach. U stóp dwóch gór pomiedzy którymi przepływa rzeka Solinka. Szmer rzeki biegnącej po kamieniach, jakimi uslane jest całe koryto rzeki przynosi radość serca. Powraca nadzieja, że jednak nie wszystko stracone. Możemy jeszcze cieszyć się nieskażonym pięknem "nieludzką ręką wykonanym". Przyroda, szczególnie tak dzika, jak ta w Bieszczadach, jest prawdziwym ukojeniem dla zmysłów.

Dzisiejsze Slowo Ewangelii mówi nam o apostołach, których posyła Chrystus. Oni to mają nieść calemu światu Dobrą Nowinę. Dzięki ich pracy apostolskiej ludzie odzyskują zdrowie fizyczne i duchowe. Przyjmując apostołów Chrystusa przyjmujemy samego Pana, który przez ręce apostołów udziela swojego Ducha. Ci, którzy nie przyjmują Dobrej Nowiny także daj świadectwo. Na jaw wychodzą zamysły wielu serc, gdy Chrystus przestaje być w tych sercach Bogiem.

Magdalena Anna Golon, Bieszczady, Dołżyca lipiec 2015

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony