Słowo Boże

Słowo Boże

Słowo Boże
Utworzono: 03-01-2016

Słowo Boże

Dzisiejsze czytania: Syr 24,1-2.8-12; Ps 147,12-15.19-20; Ef 1,3-6,15-18; 1 Tm 3,16; J 1,1-18 

(J 1,1-18) 

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Trzeba przyjąć Słowo Boże. Bez tego Słowa, którym jest Chrystus, ciężko jest iść dalej. Słowo Boże nas chroni i prowadzi we właściwym kierunku, gdy odkrywamy „nowe ziemie” w przestrzeni teologicznej, filozoficznej, w przestrzeni naszej wiary. Nauki współczesne są nam potrzebne. Współczesność przynosi wiele dobra i nowych, praktycznych odkryć. Nie trzeba obawiać się tego, co nowe, co dopiero przychodzi. Jednakże bez Słowa Bożego odkrywanie może stać się pułapką. Słowo Boże ma moc wyciągania człowieka z pułapek, jakie zastawia na siebie człowiek. Człowiek zastawia pułapki, w które sam wpada. Dlatego potrzebujemy Słowa.

Idąc tym tropem trzeba z całą mocą przypominać, że ostatnie dokumenty Episkopatu dotyczące głupstwa obciążeń pokoleniowych, a także irracjonalności specjalnych mszy o uzdrowienie są dla katolików światłem na błogosławioną przyszłość, która w Chrystusie ma wymiar zbawczy. Podobnie jak i w chrzcie świętym. Nie zaś w rozpamiętywaniu uwikłań pokoleniowych, do którego to rozpamiętywania namawiają pogubieni księża i idący tym tropem świeccy. Przestrzegam z całą odpowiedzialnością przed pochopnym przyjmowaniem tego typu osobliwości pseudo-teologicznych, które są nowinkarstwem pochodzącym z Ameryki. Nie pierwszy to raz Ameryka przoduje w cudach jarmarcznych i tandetach o diable wyjętych wprost z komiksów. Nie tędy droga! My trzymamy się Chrystusa i Dobrej Nowiny.

http://episkopat.pl/informacje_kep/6966.1,Episkopat_Polski_nt_Grzechu_pokoleniowego_quot_i_uzdrowienia_miedzypokoleniowego_quot.html

Magdalena Anna Golon, Nowy Rok, styczeń 2016  

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony