O czym mówi Ewangelia?

O czym mówi Ewangelia?

O czym mówi Ewangelia?
Utworzono: 27-09-2014

Dzisiejsze czytania:Ez 18,25-28; Ps 25,4-9; Flp 2,1-11; J 10,27; Mt 21,28-32

Ewangelia Mateusza

Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy! Ten odpowiedział: Idę, panie!, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: Nie chcę. Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?

Oczywiście ten drugi. O czym mówi Ewangelia? Mówi bolesną prawdą o człowieku, który deklaruje, obiecuje, świadczy. Obiecuje pomóc, a zachowuje się jak przeklęty. Jakby nic dobrego nie mógł dać. 

To na szczęście nie jest cała prawda o nas. Ewangelia, oprócz trudnej nauki, daje również nadzieję. Wzbudza w człowieku nową wiarę. Zdarza się, że odmawiamy, a przecież idziemy dalej. Buntujemy się, ale wracamy. Chcemy uciec, a jednak zostajemy! 

Ci, którzy się buntują, wierzgają, stawiają opór bardzo często okazują się oddanymi pracownikami winnicy. Co bowiem przychodzi zbyt łatwo może okazać się mało ważne, lekceważone, obiecane pochopnie, nie dotrzymane, zdradzone. Co przychodzi z trudem, zostało wywalczone, wyrwane z ciemności, zdobyte w wielkim wysiłku jest skarbem, z którym nie będziemy chcieli się rozstać. 

Trzeba iść za Jezusem, choćby wiał przeciwny wiatr! Warto iść za Jezusem, nawet wtedy, gdy błądzimy, upadamy i nie mamy nadziei, nie widzimy sensu. Warto iść tym bardziej, tym mocniej przylgnąć do Jezusa! Objąć Krzyż, którego się boimy. Dać się poprowadzić Jezusowi. To jedyna, dobra droga. 

Magdalena Anna Golon, wrzesień 2014  

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony