Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!

Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!

Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!
Utworzono: 30-11-2014

Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!

Dzisiejsze czytania: Iz 63,16b-17.19b; 64,3-7; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Ps 85,8; Mk 13,33-37 

(Mk 13,33-37)

Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!

Czuwanie to szczególny stan ducha i umysłu, to ciało gotowe przyjąć Boże poruszenie. Duch święty przychodzi do tych, którzy czuwają. Noc może być dobrą okazją, aby czuwać. Dobrze jest trwać w modlitewnym milczeniu nocą i o wschodzie słońca. Warto być gotowym na przyjście Pana. Warto dawać siebie Jezusowi. Do tego potrzeba być obecnym, to znaczy wrażliwym na działanie Boże. 

Czuwanie jest szczególnie ważne dla chrześcijan, którzy poważnie traktują Boga. Słowo Boże mówi wyraźnie, abyśmy czuwali, bo nie wiemy kiedy czas „ten” nadejdzie. 

Nie wiemy, kiedy nasze życie na ziemi dobiegnie końca. Może to być dzisiaj lub za dziesięć lat. Tego nie wiemy dokładnie. Dlatego trzeba być gotowym na przyjęcie Chrystusa, gdy On nadejdzie. Dla każdego koniec świata przypada w innym czasie. Nikogo jednak ten czas nie ominie. 

Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!  

Magdalena Anna Golon, listopad 2014 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony