Kobiety pełne radości i nadziei

Kobiety pełne radości i nadziei

Kobiety pełne radości i nadziei
Utworzono: 20-12-2015

Kobiety pełne radości i nadziei. 

IV niedziela Adwentu

Dzisiejsze czytania: Mi 5,1-4a; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19; Hbr 10,5-10; Łk 1,38; Łk 1,39-45

Dzisiejsza Ewangelia mówi o spotkaniu dwóch niezwykłych kobiet. Obie są w stanie błogosławionym. Czekają na narodziny swoich dzieci. Ich macierzyństwo rozpoczęło się w sposób co najmniej nieoczekiwany. Elżbieta była niepłodna przez wiele lat, a Maryja wciąż była dziewicą. Młoda dziewczyna stała się matką Mesjasza chociaż nawet „nie znała męża”. Kto bowiem może znać Pana Boga? 

Spotkanie Maryi i św. Elżbiety zostało na zawsze upamiętnione. Właściwie nie wydarzyło się nic wielkiego prócz wielkiej radości! Radość była tak wielka, że mały brzdąc w łonie Elżbiety zaczął energicznie dawać znaki życia. Wydawałoby się, że to nic nie znaczące wydarzenie. Codziennie, na całym świecie kobiety odczuwają ruchy prenatalne. Opisano je w Ewangelii. Oto dwie ciężarne kobiety obejmują się z radością ramionami! 

Kobiety niezwykłe, które chcą być razem. Kobiety pełne radości i nadziei. Cieszą się z tego, co się wydarzyło. Chcą dzielić się dobrą nowiną. Wiemy, że Maryja pozostała u Elżbiety trzy miesiące. To długo, zważywszy na to, że miała swój dom i Józefa, który w tym czasie bił się z myślami. A jednak błogosławiona radość zwyciężyła! 

Dzisiejsza Ewangelia mówi zatem o dwóch kobietach, które nie pozwoliły nikomu odebrać sobie radości. Bierzmy z nich przykład.

Magdalena Anna Golon, grudzień 2015    

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony