Męka i zmartwychwstanie Szkoła życia w zgodzie z Bożym planem

Męka i zmartwychwstanie Szkoła życia w zgodzie z Bożym planem

Męka i zmartwychwstanie Szkoła życia w zgodzie z Bożym planem
Utworzono: 14-04-2017

Męka i zmartwychwstanie

Szkoła życia w zgodzie z Bożym planem

 

 

Ci, którzy towarzyszą mi od dłuższego czasu dobrze wiedzą, jak wiele zmieniło się ostatnio. Nie piszę tego po to, by wskazywać na siebie. Piszę ponieważ, jestem tego pewna, doświadczenie jednego człowieka może być przykładem dla innych. Dla niektórych będzie to z pewnością przykład niezrozumiałych decyzji. Jednak dla wielu, wierzę w to bardzo, będzie przykładem wielkiej zmiany. 

 

Przed nami piękne święto Zmartwychwstania Pańskiego, święto Wielkiej Nocy. Poprzedza je Triduum Paschalne, które właśnie trwa. Szczególnie pięknie celebrowane u Franciszkanów. Wędrujemy wspólnie w smutku, w żałobie, w lamentacjach, gdy Chrystus zmierza na Golgotę. Idziemy poprzez zadumę, ciszę, w oczekiwaniu rozumiejąc i nie dowierzając, że oto człowiek odważył się podnieść rękę na Boga i Boga zabić. My - zagubieni uczniowie, zwykli śmiertelnicy dotknięci chwałą wahamy się pomiędzy wiarą a zwątpieniem. Aż wreszcie osiągamy upragniony cel - niepohamowaną radość, gdy w naszym ogrodzie, w naszej zwykłej codzienności pojawia się żywy Chrystus. Już nie tylko mistrz - człowiek, ale właśnie Bóg Zmartwychwstały!

 

Wiosna to prawdziwa pora zmartwychwstania. Po mroźnej zimie z ziemi kiełkuje nowe życie. Zaorane pole otwiera łaskawie swoje wnętrze, by zasiać w nim nowy plon. Ptaki przylatują stadami, śpiewają. Para żurawi tańczy na mojej działce taniec godowy. Drzewa, które posadziłam (400 sztuk, bagatela!) wypuszczają już maleńkie, zielone listki. A kiedy znowu otwieram Pismo Święte, by pokrzepić się prawdziwym chlebem czytam Dobrą Nowinę: idźcie z weselem, a drzewa polne będą klaskać w dłonie!

 

Magdalena Golon, kwiecień 2017      

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony