Zesłanie Ducha Świętego - 20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego - 20 maja 2018

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów.

2. Dzisiaj o godz. 15.00, odbędzie się Uroczystość Bierzmowania.

3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4.  Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30; w niedziele o godz. 17.00.

5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 27 maja na Mszy Św. o godz. 10.00. Próba Dzieci odbędzie się w dniu 22 maja we wtorek o godz. 16.00.

6.  W najbliższą Niedzielę po Mszach Św. będziemy zbierać ofiary do puszek na wyjazd Dominiki Synowiec. Dominika jako wolontariusz wyjedzie do Zambii.

7. Z kalendarza liturgicznego: w środę, 23 maja będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu; 24 maja, w czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 26 maja, w sobotę wspomnienie Św. Filipa Nereusza.

8. W sobotę, 26 maja br. w Dniu Święta Matki, w Łodzi, w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy, nasi Bracia przyjmą święcenia w stopniu diakonatu i prezbiteratu. Z naszej Prowincji Bracia: Damian, Kamil, Łukasz i Józef z Kenii przyjmą święcenia diakonatu. Polecamy naszych Braci - Waszej modlitwie.

9. W najbliższą Niedzielę, 27 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Serdecznie zapraszamy dziewczynki (szczególnie komunijne) do sypania kwiatków na Boże Ciało. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek 28 maja i we wtorek 29 maja o godz. 17.00 przy Parafii Królowej Polski.

11. Uroczystości Bożego Ciała, 31 maja br.,  rozpoczną się o godz. 10.00 Eucharystią w kościele NMP Królowej Polski, następnie przejdziemy w Procesji Bożego Ciała ulicami: Aleją Wolności, Armii Krajowej  do naszej Parafii Św. Jakuba Ap. Natomiast  o godz. 19.30 – na Placu Pokojuzapraszamy na Koncert Chwały, Koncert Uwielbienia pt. SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM. Przyjdź,  aby Twoje serce stało się miejscem chwały Bożej!

12. Organizowany jest franciszkański wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w sobotę 2 czerwca o godz. 5.00. Wracamy w niedzielę 3 czerwca przedpołudniem. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest również godzinny pobyt w Gnieźnie. Koszt - 70 zł. Zapisy do poniedziałku 21 maja wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze. 

13. Informujemy, że mamy nowego Dziekana w dekanacie lęborskim. Z dniem 4 maja br. Biskup Pelpliński powołał na 5-cioletnią kadencję ks. proboszcza Sławomira Prabuckiego z Parafii Św. Jadwigi Śląskiej.

14. Trwają prace przy pomniku Serca Pana Jezusa, dziękujemy p. Jolancie i Patrykowi, za zaangażowanie i ogromne serce, dziękujemy p. Zbyszkowi, dziękujemy Firmom: POL-DRÓG, TRANS-RUD Jerzy Rudnicki.

15Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły i na stronie www.katolik-lebork.pl

16. Kronika żałobna.

Do domu Ojca odeszli:

śp. Janina Listowska, lat 85, z ul. Gdańskiej;

śp. Jacek Zblewski, lat 54, z ul. Gdańskiej;

śp. Kazimierz Warszawski, lat 76, z Alei Wolności.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

DO OGŁOSZEŃ:

W najbliższy wtorek, 22 maja, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, na której o. Antoni OFM, neoprezbiter, udzieli prymicyjnego błogosławieństwa

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony