XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła –

Dzień Papieski - 13.10.2019 r.

 1. Dzień Papieski obchodzony jest już po raz dziewiętnasty pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Wyjątkowość tego Dnia Papieskiego polega na tym, że przeżywamy go w roku, w którym Kościół powszechny i Kościół w Polsce przeżywa 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i finansowe Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” .

2. Zapraszamy na Różaniec Fatimski, który się rozpocznie o godz. 17.00. A przed nabożeństwem różańcowym zapraszamy na koncert AVE MARIA. KONCERT BĘDZIE NAPRAWDĘ NIEZWYKŁY! Usłyszymy najpiękniejsze pieśni znakomitych, światowej sławy kompozytorów, m. innymi Franciszka Schuberta, Jana Sebastiana Bacha czy polskiego kompozytora Michała Lorenca. Utwory zaprezentowane zostaną przez Sonię Warzyńską-Dettlaff (sopran), Jacka Szponarskiego (tenor) przy akompaniamencie Grażyny Troć.

Po Mszy Św. o godz. 18.00 następne części Różańca fatimskiego, następnie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej.

 1.  W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy :  dla dorosłych – w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30; dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:30.

4. Zapraszamy na następne punkty XVI LĘBORSKIEGO TYGODNIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.  

14 października – poniedziałek 

18.45 – nowenna przed 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II

19.30 – OLGA SZOMAŃSKA – koncert „NIEZAKAZANE PIOSENKI W DRODZE DO WOLNOŚCI”

 • Kościół NMP Królowej  Polski w Lęborku

16 października – środa 

17.00 - SUMA ODPUSTOWA pod przewodnictwem bp ARKADIUSZA OKROJA

17.50 - KONCERT CHÓRU SENSUS MUSICUS

 • Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku

17 października – czwartek  

18.00 – NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE

 • Kaplica ewangelicko-augsburska w Lęborku przy ul. I Armii WP

19 października – sobota 

17.00 - LĘBORK w EUROPEJSKIEJ SIECI CAMINO (zwiedzanie  Sanktuarium, pokaz slajdów, porady praktyków)

 • Dom Parafialny oraz Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku

19.00 - muzyczne spotkania caminowicza – MUZYKA HISZPAŃSKA NA GITARĘ KLASYCZNĄ - KONCERT ADAMA MATYSKA - Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku

20 października – niedziela  

10.00  - Caminowicz jako pielgrzym – UROCZYSTA MSZA ŚW. W INTENCJI PIELGRZYMÓW JAKUBOWYCH, W INTENCJI BRACTWA ŚW. JAKUBA AP. ORAZ DZIĘKCZYNNA W DNIU POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (379. Rocznica),  Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku; następnie: spacer po średniowiecznym Lęborku  

22 października – wtorek – Wspomnienie Liturgiczne św. Jana Pawła II

18.45 – nagrody w KONKURSIE PLASTYCZNYM: JAN PAWEŁ II – WSTAŃCIE, CHODŹMY!

19.00 - koncert GOSPEL po warsztatowy - zakończenie XVI LTKCh

 • Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku

Dziękujemy Dobrodziejom: BURMISTRZOWI I RADZIE MIEJSKIEJ W LĘBORKU, STAROŚCIE ORAZ RADZIE POWIATU LĘBORSKIEGO.

 1.  Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 15.10., wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę, 16.10., wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek, 17.10., wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek, 18.10., wspomnienie Św. Łukasza, Ewangelisty, w tym dniu modlimy się za Służbę Zdrowia.
 2.   W imieniu Diakonii Życia zapraszamy 15 października we wtorek do Sanktuarium Świętego Jakuba  na wspólną modlitwę w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodzin. Tego dnia będziemy w szczególny sposób polecać Dzieci Utracone i ich Rodziny uczestnicząc we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17.30 i Eucharystii o godzinie 18.00. 
 3. Zapraszamy Wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie 20 października w niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie z Rodzicami i podział na grupy, dla rozpoczynających dwuletnie przygotowanie.
 4. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo naszych braci i sióstr z rodziny franciszkańskiej pochodzących z Lęborka na spotkanie w dniu 27 października po Mszy Św. o godz. 15.00 do auli w domu Św. Franciszka.
 5. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium. Katechezy rozpoczną w poniedziałek w dniu 28 października br.
 6. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Po czytelnym wypełnieniu prosimy o składanie ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać w listopadzie od Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (od 2.11), każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 17.30.
 7. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Dodatkowy termin kursu przedmałżeńskiego odbędzie się od 22 – 24  listopada w Parafii Najświętszej Maryi Panny w Lęborku. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony