XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019

XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019 r.

1. Informujemy Rodziców Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, że pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

2. Informacja dla kandydatów do Bierzmowania: wypełnione karty należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca września.

3. Pojutrze rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej i nadzwyczajny miesiąc misyjny. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali:  dla dorosłych – w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30; dla dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

  1.  Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek: wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek: wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę:  wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek (3.10.) zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 z Uroczystości Św. Ojca Franciszka z Asyżu, a następnie po Eucharystii na nabożeństwo chwalebnej śmierci św. Ojca Franciszka, zwanym TRANSITUS. Prosimy o przyniesienie świec; w czwartek: Uroczystość Św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów. Na powyższe uroczystości zapraszamy Parafian, Wspólnoty, Grupy duszpasterskie i Wszystkich Sympatyków Sanktuarium i Zakonu franciszkańskiego.; w sobotę: wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.

5. W I – szy czwartek zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 w intencji powołanych oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych za przyczyną Błogosławionych męczenników franciszkańskich Bł. Zbyszka i Bł. Michała. W I-szy piątek zapraszamy na Strefę Chwały, która się rozpocznie Eucharystią o godz. 18.00, następnie konferencja, modlitwa uwielbienia i wstawiennicza i wystawienie NS. Zapraszamy o godz. 17.00 na Spowiedź Świętą, dzieci oraz młodzież, która przygotowuje się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

  1. W I szą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca połączone z nabożeństwem różańcowym – początek o godz. 8.10.
  2. Biskup Diecezjalny ks. Bp Ryszard Kasyna zaprasza na Diecezjalny Kongres Róź Różańcowych w dniu 5 października br. od godz. 10.00 w Katedrze w Pelplinie. Organizujemy dekanalny wyjazd na to wydarzenie. Wyjazd o 7.00 przy kościele „Korony”. Koszt 20 zł. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zapraszamy na rekolekcje duchowe z pisaniem ikony MARYJA MATKA SŁOWA w dniach 10 – 15 listopada 2019 w auli w domu parafialnym. Spotkania codziennie w godz. 15.00 – 20.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: o. Kamil Średnicki. Zapraszają: Franciszkanie i Pracownia Św. Łucji.
  4. W przyszłą Niedzielę, 6 października zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie o godz. 16.15.
  5. Msza Św. z kaszubską liturgią Słowa odbędzie się w niedzielę 6 października o godz. 15.00.
  6. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo naszych braci i siostry z rodziny franciszkańskiej pochodzących z Lęborka na spotkanie w dniu 27 października po Mszy Św. o godz. 15.00 do auli w domu Św. Franciszka.

12. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 14-15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

13.  Kronika Żałobna. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Andrzej Stefański, lat 68;

- śp. Helena Kochman, lat 84. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony