XXV Niedziela Zwykła- 22.09.2019

XXV Niedziela Zwykła- 22.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2019 r.

  1. W ramach XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę dzisiaj na każdej Mszy Św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
  2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek: wspomnienie Św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w środę, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Św. Franciszka z Asyżu; w piątek, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w sobotę, wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji: „Konrad i inni potrzebują Twojej pomocy”, która odbędzie się dzisiaj przy naszym Sanktuarium w godz. 10.00 – 14.00.

4. Za kilka dni, w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem i Kościołem w Polsce, pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”, rozpoczniemy miesiąc październik – jako nadzwyczajny miesiąc misyjny. Chciejmy wykorzystać w pełni ten czas i tę łaskę, pamiętając o słowach z dzisiejszej Ewangelii: „zdaj sprawę z twego zarządu” (Łk 16,2). Prośmy przy tym Maryję, która w dniu Pięćdziesiątnicy była świadkiem wyjścia Kościoła do jego misji ewangelizacyjnej, aby wypraszała nam moc Ducha Świętego. Niech Duch Święty, który jest „głównym sprawcą misji”, działa w nas i przez nas, aby „wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4).

  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do I Komunii Świętej. Kartę można również pobrać z naszej strony parafialnej. Jeśli dziecko nie należy do naszej parafii, rodzice mają obowiązek dostarczyć zezwolenie na przygotowanie i przyjęcie I Komunii od proboszcza parafii, na terenie której dane dziecko mieszka. Wypełnione należy oddać do niedzieli 29 września. W tym dniu o godz. 15.00, po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami, Dzieci, które mają przyjąć I Komunię Św.

6. Także w zakrystii lub kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do bierzmowania, dla tych, którzy rozpoczynają dwuletnie przygotowanie. Wypełnione karty należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca września. Jeśli kandydat do bierzmowania nie mieszka na terenie naszej parafii, to potrzeba dostarczyć pozwolenie od proboszcza oraz świadectwo chrztu, jeśli kandydat przyjął Chrzest św. w innej Parafii. Również zapraszamy osoby dorosłe, którzy pragną przygotować się do przyjęcia Sakrament Bierzmowania.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Franciszkański Kalendarz Misyjny na 2020 rok. Ofiary zebrane ze sprzedaży będą przeznaczone na franciszkańskie projekty misyjne.

8. o. Proboszcz zaprasza Wszystkich Katechetów na spotkanie 24 września, we wtorek, o godz. 19.00 w domu parafialnym.

9. Także o. Proboszcz zaprasza Zelatorów na spotkanie w dniu 28 września, w sobotę, o godz. 10.00 w domu parafialnym.

10. Biskup Diecezjalny ks. Bp Ryszard Kasyna zaprasza na Diecezjalny Kongres Róź Różańcowych w dniu 5 października br. od godz. 10.00 w Katedrze w Pelplinie. Organizujemy dekanalny wyjazd na to wydarzenie. Wyjazd o 7.00 przy kościele „Korony”. Koszt 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy na rekolekcje duchowe z pisaniem ikony MARYJA MATKA SŁOWA w dniach 10 – 15 listopada 2019 w auli w domu parafialnym. Spotkania codziennie w godz. 15.00 – 20.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: o. Kamil Średnicki. Zapraszają: Franciszkanie i Pracownia Św. Łucji.

12. W najbliższą niedzielę zebrane ofiary z tacy będą przeznaczone na remont naszej Wieży.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

  • śp. Bolesław Ryk, lat 90. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknej Niedzieli, dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony