XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019

XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła –

UROCZ. POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 20.10.2019 r.

 1. W dniu 379. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, dziękujemy Panu Bogu w Trójcy Jedynemu za dar naszego kościoła, za Budowniczych, za Duszpasterzy, za Parafian, za Wszystkich nawiedzających nasze Sanktuarium, za dar Drogi Św. Jakuba Apostoła i Wszystkich Pielgrzymów.

Także dzisiaj zapraszamy do modlitwy różańcowej we Wspólnocie Żywego Różańca, dziękujemy za dar Wspólnoty Żywego Różańca oraz za możliwość modlitwy we wspólnocie w intencjach papieskich i kościoła powszechnego.

2. Dzisiaj, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, natomiast w tygodniu:  dla dorosłych – w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30; dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:30.

3. Zapraszamy na dalszą część XVI LĘBORSKIEGO TYGODNIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.  

20 października godz. 10.00

Caminowicz jako pielgrzym – UROCZYSTA MSZA ŚW. W NASZYM SANKTUARIUM W INTENCJI PIELGRZYMÓW JAKUBOWYCH, W INTENCJI BRACTWA ŚW. JAKUBA AP. ORAZ DZIĘKCZYNNA W DNIU POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA; następnie: spacer po średniowiecznym Lęborku  

22 października – wtorek – Wspomnienie Liturgiczne św. Jana Pawła II

W naszym Sanktuarium o godz. 18.45 – nagrody w KONKURSIE PLASTYCZNYM: JAN PAWEŁ II – WSTAŃCIE, CHODŹMY!

19.00 - koncert GOSPEL po warsztatowy - zakończenie XVI LTKCh

Dziękujemy Dobrodziejom: BURMISTRZOWI I RADZIE MIEJSKIEJ W LĘBORKU, STAROŚCIE ORAZ RADZIE POWIATU LĘBORSKIEGO.

 1.  Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 21.10. wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; we wtorek, 22.10, wspomnienie Św. Jana Pawła II; w środę, 23.10., wspomnienie Św. Jana Kapistrana, prezbitera.
 2. Zapraszamy dzisiaj Wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie, o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie z Rodzicami i podział na grupy, dla rozpoczynających dwuletnie przygotowanie.
 3. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo naszych braci i sióstr z rodziny franciszkańskiej pochodzących z Lęborka na spotkanie w dniu 27 października po Mszy Św. o godz. 15.00 do auli w domu Św. Franciszka.
 4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium. Katechezy rozpoczną w poniedziałek w dniu 28 października br.
 5.  Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Po czytelnym wypełnieniu prosimy o składanie ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać w listopadzie od Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (od 2.11), każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 17.30.
 6. Od 5 listopada br. Dariusz Mleczek będzie roznosił poświęcone opłatki po naszej Parafii. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wkład własny w remont naszej Wieży.
 7. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Dodatkowy termin kursu przedmałżeńskiego odbędzie się od 22 – 24  listopada w Parafii Najświętszej Maryi Panny w Lęborku. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotki nt. Franciszkańskich Rekolekcji organizowanych w Gdańsku przez Dom Św. Maksymiliana w 2020 r. oraz zapraszamy do nabycia kalendarzy na 2020 r.
 9. We wtorek 22 października odbędzie się pogrzeb Dzieci Nienarodzonych, poprzedzony Mszą świętą w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe, która rozpocznie się  o godzinie 12.00.
 10. Zapraszamy na Koncert: Krzysztofa Komandarek – Tymendorf – altówka oraz  Patryka Podwojskiego – organy. Koncert odbędzie się w najbliższą Niedzielę, 27 października br. w naszym Sanktuarium po Mszy Św. wieczornej. WSTĘP WOLNY
 11. Ofiary zebrane z tacy w przyszłą Niedzielę będą przeznaczone na remont naszej Wieży.
 12. Kronika żałobna. W minionym tygodniu odeszli do Pana Boga:
 • śp. Urszula Gosz, lat 92;
 • śp. Janusz Cholewiński, lat 84;
 • śp. Bernard Lange, lat 91;
 • śp. Henryk Waszczuk, lat 87. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony