XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019

XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

  1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek: wspomnienie Św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników; we wtorek, Święto Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu; w środę, Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w czwartek, Święto Św. Józefa z Kupertynu, w piątek, wspomnienie Św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników; w sobotę, Święto Św. Mateusz, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Mateusz Świętosławski. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, aby modlić się w intencji Solenizanta.

2. Dekanat Lęborski zaprasza na Lęborską Nowennę Przed 100. Rocznicą Urodzin Św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona 16. każdego miesiąca (przez 9 miesięcy); oprócz miesiąca października. W październiku odbędzie się ono 14.10.  o godz. 18.45 w kościele NMP Królowej Polski, następnie koncert Olgi Szomańskiej w ramach lęborskich dni kultury chrześcijańskiej. Pierwsza modlitwa nowennowa, jutro, 16 września o godz. 21.00. Nasza Parafia będzie przewodniczyła tej modlitwie. Serdecznie zapraszamy.

  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do I Komunii Świętej. Kartę można również pobrać z naszej strony parafialnej. Jeśli dziecko nie należy do naszej parafii, rodzice mają obowiązek dostarczyć zezwolenie na przygotowanie i przyjęcie I Komunii od proboszcza parafii, na terenie której dane dziecko mieszka. Wypełnione należy oddać do niedzieli 29 września. W tym dniu o godz. 15.00, po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami, Dzieci, które mają przyjąć I Komunię Św. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii odbędzie się 10 maja 2020.

4. Także w zakrystii lub kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do bierzmowania, dla tych, którzy rozpoczynają dwuletnie przygotowanie. Wypełnione karty należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca września. Jeśli kandydat do bierzmowania nie mieszka na terenie naszej parafii, to potrzeba dostarczyć pozwolenie od proboszcza oraz świadectwo chrztu, jeśli kandydat przyjął Chrzest św. w innej Parafii. Również zapraszamy osoby dorosłe, którzy pragną przygotować się do przyjęcia Sakrament Bierzmowania.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji: „Konrad i inni potrzebują Twojej pomocy”, która odbędzie się: 21 września br. na Placu Pokoju o godz. 10.00 – 16.00 oraz 22 września przy naszym Sanktuarium w godz. 10.00 – 14.00.

6. Kino Fregata w Lęborku zaprasza na seanse filmu "Tajemnica Ojca Pio". Pokaz odbędzie się dzisiaj, 15 września o godzinie 15:15. Serdecznie zapraszamy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Franciszkański Kalendarz Misyjny na 2020 rok. Ofiary zebrane ze sprzedaży będą przeznaczone na franciszkańskie projekty misyjne.

8. o. Proboszcz zaprasza Katechetów na spotkanie 24 września, we wtorek, o godz. 19.00 w domu parafialnym.

9. Biskup Diecezjalny ks. Bp Ryszard Kasyna zaprasza na Diecezjalny Kongres Róź Różańcowych w dniu 5 października br. od godz. 10.00 w Katedrze w Pelplinie. Organizujemy dekanalny wyjazd na to wydarzenie. Wyjazd o 7.00 przy kościele „Korony”. Koszt 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

10. Zapraszamy na rekolekcje duchowe z pisaniem ikony MARYJA MATKA SŁOWA w dniach 10 – 15 listopada 2019 w auli w domu parafialnym. Spotkania codziennie w godz. 15.00 – 20.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: o. Kamil Średnicki. Zapraszają: Franciszkanie i Pracownia Św. Łucji.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  • śp. Danuta Pałka, lat 70;
  • śp. Anna Łaga, lat 97.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknej Niedzieli, dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony