XXIII Niedziela Zwykła - 08.09.2019

XXIII Niedziela Zwykła - 08.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła - 08.09.2019 r.

  1. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. Po homilii nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce; w piątek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W piątek, 13 września zapraszamy na Różaniec Fatimski – na godz. 17.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy następne części Różańca oraz pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej.

4. Zapraszamy na: „Lębork pod Krzyżem” – modlitwa wsparcia i łączności dzieła „Polska pod Krzyżem” Dekanatu Lęborskiego; Program Modlitwy: w kościele NMP Królowej Polski: o g. 14.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie okazja do Spowiedzi św.), o g. 15.00 Msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, po której nastąpi procesja z krzyżem na Plac Pokoju, na którym odbędzie się modlitwa adoracyjna Krzyża oraz Akt Zawierzenia.

5. Dziękujemy Panu Bogu, Wszystkim Uczestnikom, Wszystkim Ludziom dobrej woli, Wszystkim Organizatorom za XXVII Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę z Lęborka do Królowej Kaszub w Sianowie. 

  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do I Komunii Świętej. Kartę można również pobrać z naszej strony parafialnej. Jeśli dziecko nie należy do naszej parafii, rodzice mają obowiązek dostarczyć zezwolenie na przygotowanie i przyjęcie I Komunii od proboszcza parafii, na terenie której dane dziecko mieszka. Wypełnione należy oddać do niedzieli 29 września. W tym dniu o godz. 15.00, po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami, Dzieci, które mają przyjąć I Komunię Św. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii odbędzie się 10 maja 2020.

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do bierzmowania, dla tych, którzy rozpoczynają dwuletnie przygotowanie. Wypełnione karty należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca września. Jeśli kandydat do bierzmowania nie mieszka lub przyjął chrzest na terenie innej parafii, to potrzeba dostarczyć pozwolenie od proboszcza i świadectwo chrztu. 

8. Kino Fregata w Lęborku zaprasza na seanse filmu "Tajemnica Ojca Pio". Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę - 14 i 15 września o godzinie 15:15 . Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy na rekolekcje duchowe z pisaniem ikony OBLICZE MARYI w dniach 10 – 14 listopada 2019 w auli w domu parafialnym. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: o. Kamil Średnicki. Zapraszają: Franciszkanie i Pracownia Św. Łucji.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  • śp. Irena Dmuchowska, lat 76;
  • śp. Helena Reluga, lat 70.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknej Niedzieli, dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony