XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019

XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r.

  1. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, modlimy się w intencji Ofiar oraz w intencji pokoju dla Ojczyzny i dla świata.
  2. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych odbędzie się w przyszłą Niedzielę, 8 września podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. Po homilii nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.15.
  4. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek: wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

5. Spowiedź święta w  czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

6. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek i piątek od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W Pierwszy Czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 – za przyczyną błogosławionych męczenników: bł. Zbyszka i bł. Michała. W Pierwszy Piątek zapraszamy Dzieci i Młodzież - na Spowiedź Św. od godz. 17.00. Strefa Chwały rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. katecheza, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza, wystawienie NS i Apel Jasnogórski. Modlitwa na Strefie Chwały będzie zarazem duchowym przygotowaniem i zawiązaniem Wspólnoty pielgrzymujących do Sianowa. W Pierwszą Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, które rozpocznie się o godz. 8.10.

  1. Zapraszamy na XXVII Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę z Lęborka do Królowej Kaszub w Sianowie. Wyruszymy w sobotę, 7 września, o godz. 7.00 spod naszego Sanktuarium. Powrót tego samego dnia, w godzinach wieczornych. Koszt uczestnictwa: 10 zł. - od osoby dorosłej; 5 zł. - od dzieci i młodzieży przed 18 rokiem życia (wymagana jest zgoda rodziców oraz dorosły opiekun).  Zapisy na stronie Sanktuarium oraz w zakrystii i w kancelarii.
  2. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej uprzejmie informuje, że z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w sobotę dnia 7 września 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się konferencja dla katechetów diecezji pelplińskiej. Odbędzie się ona w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie, ul. Rokicka 1.
  3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można odbierać karty zgłoszeniowe do I Komunii Świętej. Kartę można również pobrać z naszej strony parafialnej. Jeśli dziecko nie należy do naszej parafii, rodzice mają obowiązek dostarczyć zezwolenie na przygotowanie i przyjęcie I Komunii od proboszcza parafii, na terenie której dane dziecko mieszka. Wypełnione należy oddać do niedzieli 29 września. W tym dniu o godz. 15.00, po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami, Dzieci, które mają przyjąć I Komunię Św. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii odbędzie się 10 maja 2020.
  1. W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  2. Wczoraj tj. 31 sierpnia o. Anzelm Grabowski obchodził Jubileusz życia zakonnego (65). Obecnie o. Anzelm oczekuje na zabieg na kręgosłup. Drogiego Jubilata polecamy Waszej modlitwie, prosząc o potrzebne Łaski Boże, o udany zabieg.

13.Polska pod Krzyżem” – wspólna narodowa modlitwa w blasku krzyża w święto Podwyższenia Krzyża, w sobotę 14 września, na Lotnisku Kruszyn we Włocławku; możliwość wyjazdu z Lęborka wspólnie z parafią sierakowicką: wyjazd g. 4.15 przy kościele NMP Król. Polski, powrót po Apelu Jasnogórskim ok. g. 21.30 lub po Adoracji i Mszy św. o g. 3.00, czyli ok. g. 4.30 (koszt 50 zł, zapisy i program w zakrystii i w kancelarii parafialnej do piątku tego tygodnia, liczba miejsc ograniczona).

„Lębork pod Krzyżem” – modlitwa wsparcia i łączności dzieła „Polska pod Krzyżem” Dekanatu Lęborskiego; w kościele NMP Królowej Polski: g. 14.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie okazja do spowiedzi św.), g. 15.00 Msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, po której nastąpi procesja z krzyżem na Plac Pokoju, na którym odbędzie się modlitwa adoracyjna Krzyża oraz Akt Zawierzenia.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

  • śp. Jan Piątek, lat 62. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknej Niedzieli, dobrego tygodnia.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony