XVIII Niedziela Zwykła - 2.08.2015

XVIII Niedziela Zwykła - 2.08.2015

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła - 02.08.2015 r.

1.         Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego ojca Franciszka z Asyżu. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

2. Witamy w naszej parafii i wspólnocie klasztornej brata Łukasza Sołtysiaka, który do 19 sierpnia będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Życzymy bratu Łukaszowi wielu Łask Bożych.

3. Zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na godz. 16.15 na wymianę tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego Odpustu Św. Jakuba Apostoła: Radzie duszpasterskiej, Wspólnotom i grupom duszpasterskim: Łącznikom parafialnym, Rycerstwu Niepokalanej, Żywemu Różańcowi, Domowemu Kościołowi, Neokatechumenatowi, Bractwu Św. Jakuba, Stowarzyszeniu Św. Jakuba, Wspólnocie Tobiasz, Oazie, Caritasowi; Zespołowi, Chórowi, Służbie liturgicznej, Szkole Podstawowej nr 3, Wojsku, panu organiście, bratu Czesławowi i ludziom dobrej woli.

5. Zapraszamy do nabycia pamiątek związanych z 70 rocznicę pracy Franciszkanów. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć: kubki, torby, magnesy.

6. W czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo w intencji powołań  z racji pierwszego czwartku miesiąca – o godz. 17.45. Gorąco zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.

7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Strefę Chwały, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, następnie katecheza, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza, wystawienie NS.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•  4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów;

•  8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku.

9. W przyszłą Niedzielę będziemy gościć misjonarza z Kenii ojca Ayuba – który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na rzecz misji franciszkańskich w Kenii.

10. Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony