XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2015

XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13. Niedziela Zwykła - 28.06.2015 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek odprawiamy o godz. 8.30 i 17.45.

2. Zapraszamy na IV Marsz dla Życia i Rodziny w Lęborku. Po Mszy Św. o godz. 11.30 sprawowanej w intencji  daru Życia i Rodzin (ok. godz. 12.30) Marsz wyruszy z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i przejdzie ulicami: Placem Św. Jakuba, Basztową, Wyszyńskiego, Aleją Wolności, Armii Krajowej, Czołgistów, 1 Maja, Staromiejską do Placu Pokoju.

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, aby modlić i dziękować Boga za dar Solenizantów: o. Pawła i o. Piotra.

4. Ojciec Proboszcz zaprasza Radę Parafialną oraz przedstawicieli Wszystkich wspólnot, grup duszpasterskich na spotkanie w dniu 2 lipca (w czwartek) o godz. 19.00 w domu parafialnym w związku z przygotowaniem Odpustu św. Jakuba Apostoła

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I–szy Czwartek, I-szy Piątek i I-sza Sobota miesiąca. W I–szy Czwartek zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.45.  W I-szy Piątek – w dniu Św. Tomasza, Apostoła – zapraszamy na Strefę Chwały, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, następnie katecheza, wystawienie NS, modlitwa uwielbienia i wstawiennicza. 

6. Biblioteka parafialna w lipcu i sierpniu będzie nieczynna. Książki wypożyczone można oddawać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna jest we wtorki i piątki od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

8. Spowiedź święta w czwartek w lipcu i sierpniu od godz. 16.00 do 18.00.

9. W przyszłą Niedzielę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na godz. 16.15 na wymianę tajemnic różańcowych.

10. Po każdej Mszy Św. w kancelarii parafialnej są do odbioru filmy i zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

11. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów na letnie rekolekcje oazowe, na Kaszubach, w dniach od 14. do 30. lipca. Bliższe informacje i zapisy u o. Pawła.

12. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie nt. historii kościoła, parafii Św. Jakuba Ap. oraz pracy franciszkanów od 1945 roku. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w sobotę w dniu 25 lipca, a finał 26 lipca na scenie na Placu Św. Jakuba Ap.

13. Kustosz Kościerskiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin zaprasza na Sumę Odpustową w dniu 4 lipca br. o godz. 12.00 na placu Św. Jana Pawła II.

14. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

15. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary za pośrednictwem łączników parafialnych.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Sławomir Mozolewski, lat 72, z ul. Zwycięstwa;

- śp. Maria Sobisz, lat 64, z ul. Wysockiego.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”. 

Do ogłoszeń:

-       Bardzo serdecznie zapraszamy wraz z Bractwem Jakubowym do kawiarenki parafialnej w przyszłą niedzielę 5 lipca na smaczne domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży ciast, kawy, herbaty będzie przeznaczony na wyjazd rekolekcyjny dla Bractwa Jakubowego.

-       Witamy panią Agatę Bukowską – która nas zaprosi do uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce w grupie franciszkańskiej do Częstochowy.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony