XII Niedziela Zwykła Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018

XII Niedziela Zwykła Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do soboty o godz. 8.30 i 17.45.

2.  W środę 27 czerwca, będziemy obchodzić wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy; w tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, aby modlić się w intencji Solenizantów: o. Piotra i o. Kamila; w czwartek, 28 czerwca, wspomnienie Św. Ireneusza, natomiast w piątek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Biblioteka parafialna w lipcu i sierpniu będzie nieczynna. Książki wypożyczone można oddawać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Kancelaria parafialna od najbliższego tygodnia oraz w miesiącach wakacyjnych czynna będzie we wtorki i piątki od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

5. W najbliższym tygodniu Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00, także w lipcu i sierpniu od godz. 16.00 do 18.00.

6. W przyszłą Niedzielę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na godz. 16.15 na wymianę tajemnic różańcowych.

7. Także w Niedzielę, 1 lipca, po Mszach Św. będziemy zbierać ofiary dla Rodziny ze wspólnoty neokatechumenalnej, która wyjeżdża na misje do Francji.

8. Zainteresowanych wrześniową pielgrzymką do Grecji, śladami św. Pawła (w dniach 10-17.09.2018) informujemy, że spotkanie uczestników z przedstawicielem biura pielgrzymkowego odbędzie się w Gniewinie (parafia Św. Józefa) w najbliższy wtorek, 26.06. po wieczornej Mszy Świętej.

9. Ojciec Proboszcz zaprasza Radę Duszpasterską wraz z przedstawicielami grup, wspólnot duszpasterskich na spotkanie przed organizacją Dni Św. Jakuba Ap. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 lipca w poniedziałek o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.

10. Zapraszamy na XI Franciszkańską Pielgrzymkę Rowerową z Lęborka do Łeby – „Od Jakuba do Jakuba”. Wyruszy ona w sobotę 21 lipca o godz. 09.00 z Sanktuarium Św. Jakuba Ap. w Lęborku. Koszt udziału w pielgrzymce to 10 złotych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

11. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.  

12. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanych wakacji i wielu pięknych wrażeń.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Marianna Grzejdziak, lat 94, z ul. Armii Krajowej;

- śp. Henryk Majer, lat 69, z Alei Wolności;

- śp. Waldrada Bielecka, lat 83, z ul. Armii Krajowej.

 „Wieczny odpoczynek…”. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony