XII Niedziela Zwykła - 21.06.2015

XII Niedziela Zwykła - 21.06.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12. Niedziela Zwykła - 21.06.2015 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiamy o godz. 8.30 i 17.45 natomiast w niedzielę o 17.00.

2. Zapraszamy na IV Marsz dla Życia i Rodziny w Lęborku, który odbędzie się w dniu 28 czerwca 2015 r. (w niedzielę). Po Mszy Św. o godz. 11.30 sprawowanej w intencji  daru Życia i Rodzin (ok. godz. 12.30) Marsz wyruszy z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i przejdzie ulicami: Placem Św. Jakuba, Basztową, Wyszyńskiego, Aleją Wolności, Armii Krajowej, Czołgistów, 1 Maja, Staromiejską do Placu Pokoju.

3. W poniedziałek odbędzie się wizytacja pastersko – braterska Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przez ojca Asystenta i Radę Regionalną FZŚ.

4. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

6. W czwartek zapraszamy Duszpasterstwo Samorządowców i Pracowników Samorządów z powiatu lęborskiego na spotkanie, które się rozpocznie Mszą Św. o godz. 18.00.

7. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Po Mszy Św. zapraszamy Katechetów na spotkanie. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku.

8. W kancelarii parafialnej są do odbioru filmy i zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

9. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów na letnie rekolekcje oazowe, na Kaszubach, w dniach od 14. do 30. lipca. Przyjmij zaproszenie Jezusa do wielkiej przygody, a przekonasz się, że chrześcijaństwo jest fascynujące. Bliższe informacje i zapisy u o. Pawła.

10. Młodzież męską pragnącą na chwilę wejść w rytm naszego życia klasztornego, a szczególnie tych, którzy w tym roku chcą wstąpić do naszego Zakonu, zapraszamy na rekolekcje do Gniezna w najbliższy weekend od 26 do 28 czerwca. Podczas rekolekcji będzie możliwość złożenia dokumentów, jak również wstępnej rozmowy z Ojcem Prowincjałem. Szczegółowe informacje w zakrystii i klasztorze. 

11. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie z prof. Ziemowitem Miedzieńskim. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca br. o godz. 19.00 w domu fatimskim przy kościele NMP Królowej Polski.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Wanda Zawadzka, lat 89, z ul. Armii Krajowej;

- śp. Eugeniusz Pruchniak, lat 57, z ul. C. Skłodowskiej;

- śp. Helena Saganowska, lat 92, z ul. 10 Marca.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony