XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018

XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018

1. Gościmy dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych - Braci z Kenii. Słowo Boże głosi o. Sławomir Klein. Natomiast o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym zapraszamy na spotkanie nt. Misji franciszkańskiej w Kenii. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary, które złożycie przy wyjściu z kościoła na rzecz misji w Kenii.

2. Także dzisiaj, Parafia w Mostach zaprasza na XIII Biesiadę Odpustową ku czci Świętego Brata Alberta. Początek Mszą Św. Odpustową o godz. 12.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:

- w czwartek, 21 czerwca, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi.

4. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Zapraszamy na spotkanie Radę duszpasterską i przedstawicieli Wszystkich Wspólnot, Grup duszpasterskich, Stowarzyszenie i Bractwo Św. Jakuba Ap. w związku przygotowaniem tegorocznego Odpustu Św. Jakuba Apostoła. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca, w poniedziałek, o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.

6. W środę, 20 czerwca,  o godz. 18.00 zapraszamy Katechetów na Eucharystię, a następnie na spotkanie do auli w domu parafialnym.

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 8.30 i 17.45, a w niedziele o 17.00.

8. Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

9. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.  

10. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO GRECJI - ŚLADAMI ŚW. PAWŁA w dniach 10-17.09.2018r. CENA: 480 euro + bilet lotniczy. Wylot samolotem z Gdańska do Aten. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Aniela Grajper, lat 84, z Placu Pokoju;

- śp. Anna Peć, lat 83, z ul. Chopina;

- śp. Zygmunt Peć, lat 83, z ul. Chopina;

- śp. Józef Konkel, lat 63.

 „Wieczny odpoczynek…”.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony