X Niedziela Zwykła - 10.06.2018

X Niedziela Zwykła - 10.06.2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 na wieczornicę ze św. Antonim z Padwy, którą poprowadzi pani Małgorzata Hutek, artystka, muzyk. P. Małgorzata szczerze zakochana w św. Antonim, pragnie podzielić się z nami doświadczeniem swojej wiary i twórczości.

Także dzisiaj gościmy w naszej Parafii i Klasztorze: Bractwa Św. Jakuba Apostoła z Jakubowa, ze Szczyrku i z Ośna Lubuskiego wraz z Proboszczami. Życzymy Drogim Gościom błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask na każdy dzień.

2. Z kalendarza liturgicznego:

- w poniedziałek, 11 czerwca, wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;

- w środę, 13 czerwca, Święto Św. Antoniego z Padwy. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie kontynuowane po Mszy Św. wieczornej;

- w piątek, 15 czerwca, wspomnienie bł. Jolenty, zakonnicy.

3. Franciszkanie ze Świętej Góry Polanowskiej zapraszają na IV Odpust Kaszubski w dniu 16 czerwca br. początek o godz. 11.00.

4. W przyszłą Niedzielę, 17 czerwca, będziemy gościć na wszystkich Mszach Świętych - Braci z Kenii. Natomiast o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym zapraszamy na spotkanie nt. Misji franciszkańskiej w Kenii.

5. Także w przyszłą Niedzielę, Parafia w Mostach zaprasza na XIII Biesiadę Odpustową ku czci Świętego Brata Alberta. Początek Mszą Św. Odpustową o godz. 12.00

6. Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku zapraszają mieszkańców Miasta do udziału w Pikniku Rodzinnym ,,Dla zdrowia i Zosi", który połączony jest z Akcją Charytatywną i publiczną zbiórką środków, które przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia i rehabilitacji Zosi, uczennicy klasy pierwszej SP Nr 4. Impreza odbędzie się 15 czerwca na terenie Szkoły - Aleja Wolności 31 - w godz. 13.00- 17.00.

7. Zdjęcia z Sakramentu Bierzmowania można zamówić osobiście w Studio Fotograficznym PIOMARI, przy ul. Mikołaja Reja 23/5 (II piętro) w godz. 10.00 – 16.00.

8. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO GRECJI - ŚLADAMI ŚW. PAWŁA w dniach 10-17.09.2018r. CENA: 480 euro + bilet lotniczy. Wylot samolotem z Gdańska do Aten. Zgłoszenia przyjmuje o. Roman.

9. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki - jest to 7 dni pieszego pielgrzymowania. Indywidualnie można również dołączyć do pielgrzymki w każdym dniu nawet na kilka dni. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia.  Zachęcamy do włączenia się w dzieło pielgrzymkowe poprzez fizyczne uczestnictwo lub chociażby poprzez złożenie własnych intencji. 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

- śp. Feliks Jurek, lat 91, z ul. Targowej.

 „Wieczny odpoczynek…”. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony