X Niedziela Zwykła - 07.06.2015

X Niedziela Zwykła - 07.06.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10. Niedziela Zwykła - 07.06.2015 r.

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

2. Wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16.15, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

3. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały od jutra o godzinie 17.30 – do piątku do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na procesje zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

4. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Przed Mszami Św. o godz. 9.00 I 18.00 można będzie nabyć wianki, zioła przygotowane przez Bractwo Św. Jakuba.

4. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu odprawiamy o godz. 8.30 i 17.30.

5. Informujemy, że w najbliższym tygodniu Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00.

6. W Święto Św. Antoniego z Padwy 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 odmówimy dwie części różańca a po Mszy św. następne 2 części; później procesja z Najświętszym Sakramentem i figurką Matki Bożej. W czasie procesji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Zapraszamy na pierwszy Odpust kaszubski na Świętej Górze Polanowskiej w dniu 13 czerwca br. Wyjazd autokarem o godz. 8.30. Opłata – 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•  8 VI – św. Jadwiga, królowa;

•  10 VI – bł. Bogumił, biskup;

•  11 VI – św. Barnaba, apostoł.

 

 

9. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii.

10. Jeśli w czasie wakacyjnym chcesz iść wspólnie z nami Franciszkanami na Jasną Górę to zapraszamy Ciebie do naszej grupy pielgrzymkowej "Franciszek". Wyruszyć możesz z dwóch miejsc z Elbląga 28 lipca lub z Gdańska 4 sierpnia. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Przy wyjściu z kościoła są druki – na których można napisać swoje intencje ofiarowane w pielgrzymce na Jasną Górę. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.

11. W kancelarii parafialnej są do odbioru filmy i zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

12. W związku z przygotowaniem wystawy na 70 lat pracy Franciszkanów czekamy na Wasze zdjęcia do 15 czerwca br.

13. O. Tadeusz Brzozowski – misjonarz z Kenii odprawi w dniu 21 czerwca o godz. 10.00 Mszę Św. dziękczynną za 25 lat Sakramentu Kapłaństwa.

14. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów na letnie rekolekcje oazowe, na Kaszubach, w dniach od 14. do 30. lipca. Przyjmij zaproszenie Jezusa do wielkiej przygody, a przekonasz się, że chrześcijaństwo jest fascynujące. Bliższe informacje i zapisy u o. Pawła.

15. Ogłoszenie z Mostów:

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Maria Kitowska, lat 69, z ul. Gdańskiej;

- śp. Józef Krawczyk, lat 91, z ul. Staszica;

- śp. Krystyna Głombiewska, lat 79, z ul. Chopina.

 „Dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony