VIII Niedziela Zwykła - 26.02.2017

VIII Niedziela Zwykła - 26.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

 

1.          Zapraszamy na koncert: Muzyka dawna, ale bliska… - barwy renesansu i baroku  - Zespołu INCANTARE z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. Koncert rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00.

2.          Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. wraz z Rodzicami. Rozpoczęcie spotkania Mszą Św. o godz. 15.00. Po Mszy Św. zapraszamy do auli w domu parafialnym do mierzenia alb oraz będzie możliwość odsprzedania alb komunijnych.

3.          Dziękujemy za ofiary zebrane na  dalsze remonty i renowację w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

4.  Najbliższa środa, 1 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 6.30, 9.00. 16.30. 18.00 i 19.15.

5.  Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

6. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30.

7.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.45, natomiast po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na śpiewaną Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek 3 marca zapraszamy młodzież, która przygotowuje się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, na Spowiedź Św. o godz. 16.00, następnie na Mszę o godz. 17.00 i Drogę Krzyżową. Zapraszamy Parafian, Sympatyków i Przyjaciół naszego Sanktuarium na Mszę Św. o godz. 18.00 – na Strefę Chwały, po Mszy Św. katecheza,  modlitwa uwielbienia i wstawiennicza i wystawienie NS. 

9.           W pierwszą sobotę miesiąca 4 marca Domowy Kościół zaprasza na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.10 wystawieniem NS, a zakończy się Mszą Świętą.

10.      Z kalendarza liturgicznego: w sobotę  4 marca – Święto Św. Kazimierza, królewicza.

11.      Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Rycerstwa Niepokalanej oraz Żywego Różańca odbędzie się 4 marca w sobotę w naszym Sanktuarium – rozpoczęcie o godz. 11.00.

12.      Spowiedź Święta w najbliższym tygodniu, w czwartek od godz. 16.00.

13.      Zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 marca o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym.

14. W najbliższa niedzielę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic o godz. 16.15.

15. Zapraszamy na kolejny weekendowy kurs przedmałżeński. Początek kursu 27 maja br. o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zakończenie kursu w niedzielę 28 maja br. Mszą Św. o godz. 13.00. Liczba miejsc ograniczona.

16. Od Środy Popielcowej zapraszamy na internetowe franciszkańskie rekolekcje wielkopostne na stronie: franciszkanie.tv  

17. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

Śp. Paweł Jakubiuk, lat 94, z ul. Armii Krajowej;

Śp. Marianna Świderska, lat 92, z ul. Targowej;

Śp. Mikołaj Nisiewicz, lat 82, z ul. Orzeszkowej;

Śp. Stanisław Walkusz, lat 58, z ul. Chopina;

Śp. Józefa Maszota, lat 88, z ul. Chopina.

Dobry Jezu a nasz Panie… 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony