VI Niedziela Zwykła - 11.02.2018

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj wspominamy Matkę Bożą z Lourdes To wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Msze Święte z  udzieleniem Sakramentu Chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00 i 15.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

2. W ramach programu diecezjalnego Parafia – Parafii Ks. Biskup diecezjalny poprosił naszą Parafię, abyśmy pomogli Parafii w Leśnie, która przeżyła w ubiegłym roku sierpniową nawałnicę. Wiele domów zostało zniszczonych. Dlatego zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy dla Parafii w Leśnie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie.

3. W ramach pierwszego lęborskiego tygodnia dla Małżeństw, zapraszamy na Mszę Św. 13 lutego, we wtorek, o godz. 19.30. W czasie Eucharystii będzie udzielone osobiste błogosławieństwo dla Małżeństw.

4. Najbliższa środa, 14 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 6.30, 9.00. 16.30. 18.00 i 19.15.

5.  Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

6. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00.

7.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

8.         Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Bractwa Św. Jakuba Ap. odbędzie się 17 lutego w sobotę, w naszym Sanktuarium – rozpoczęcie o godz. 11.00.

9.         Także w sobotę, 17 lutego zapraszamy kandydatów do Ministrantów na spotkanie o godz. 11.00 do domu parafialnego.

10.     Poświęcenie świec w ramach przygotowania do Przyjęcia Pierwszej Komunii  Św. odbędzie się 18 lutego o godz. 15.00; po tej Mszy Św.  zapraszamy do mierzenia alb – Dzieci, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej do auli w domu parafialnym oraz o przyniesienie alb, Tych, którzy chcą odsprzedać używane alby.

11.     Zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej. Spotkanie odbędzie się 18 lutego o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym.

12.     Również w przyszłą niedzielę. 18 lutego na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Matury oraz do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

13. Od Środy Popielcowej zapraszamy na internetowe franciszkańskie rekolekcje wielkopostne na stronie: franciszkanie.tv 

14. Dziękujemy za wsparcie i modlitwę w intencji o. Anzelma.

15. Kronika żałobna. Odszedł do domu Ojca:

-       śp. Grzegorz Łapigrowski, lat 36, z ul. Zwycięstwa.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony