VI Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2015

VI Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.05.2015 r.

1. W naszej Parafii obchodzimy dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pomódlmy się za dzieci, za Rodziców i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.

2. Zapraszamy na kolejną uliczną ewangelizację pt. WIELKIE MISJE NA PLACACH”. Początek spotkania o godz. 16.15 na Placu przy Banku PKO BP w Lęborku. Żyjący Jezus czeka na Ciebie!

3. We wtorek 12 maja nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 odmówimy 2 części różańca, następnie Msza Święta, kolejne 2 części różańca i procesja fatimska wokół kościoła.

5. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła. Również w czwartek o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się zebranie uczestników tegorocznej pielgrzymki do Wilna.

6. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary z tacy w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

8. Zapraszamy na święcenia kapłańskie o. Macieja do Gdyni na Wzgórze Św. Maksymiliana w dniu 23 maja o godz. 11.00. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd o godz. 9.00. Także 23 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy Parafian, Sympatyków, Wspólnoty, Grupy duszpasterskie na wspólne czuwanie, modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego. Początek Czuwania na Eucharystii o godz. 18.00.

9. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. W najbliższym tygodniu nie będzie nabożeństw majowych dla dzieci.

10. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w piątek 5 czerwca popołudniu. Wracamy w niedzielę 7 czerwca. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest wspólny piątkowy wieczór przy ognisku, nocleg przy naszych franciszkańskim klasztorze w Radziejowie oraz zwiedzanie Gniezna. Koszt - 80 zł. Zapisy wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl.   Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.

11. Zapraszamy na pierwszy Odpust kaszubski na Górze Polanowskiej w dniu 13 czerwca br. Wyjazd autokarem. Opłata – w tym poczęstunek – 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

12. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

13. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie autorskie z p. Dr Ewą Kurek. Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.

14. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Jest to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Maria Aleszczyk, lat 87, z ul. M.Reja;

- śp. Lidia Martynów, lat 93, z ul. Targowej;

- śp. Barbara Nieścioruk, lat 66, z ul. Jedności Robotniczej;

- śp. Krystyna Treder, lat 78, z ul. Targowej;

- śp. Wacław Ciechanowski, lat 75, z ul. Armii Krajowej.;

- śp. Stefan Syldatk, lat 59, z ul. Jedności Robotniczej;

- śp. Elżbieta Stec, lat 74, z ul. Kossaka;

- śp. Gertruda Potrykus, lat 105, z Placu Pokoju;

- śp. Mirosława Krop, lat 59, z ul. Dworcowej.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony