V Niedziela Zwykła - 04.02.2018

V Niedziela Zwykła - 04.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 04 lutego 2018 r.

1.         Zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic o godz. 16.15.

2. Jutro, 5 lutego na Mszach Św.  święcimy sól, chleb i wodę na pamiątkę wspomnienia św. Agaty. 

3.         W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna jest we wtorek oraz w piątek.

4.         Informujemy, że 6 lutego na cmentarzu., we wtorek, nastąpi pochówek dzieci utraconych W tym dniu zapraszamy na Mszę Św. w Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 13.00, w intencji Rodzin, które utraciły swoje dzieci.

5. W ramach „Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” w dniach 7 do 14 lutego po raz pierwszy pragniemy zaprosić lęborskich małżonków na Pierwszy Tydzień Małżeństwa w Lęborku. Rozpoczniemy  go Mszą świętą w intencji wszystkich lęborskich małżeństw 7 lutego o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Serdecznie Zapraszamy.

6. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek 6 lutego – wspomnienie śś. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; w środę, 7 lutego – wspomnienie św. Kolety; w sobotę – 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo wyjazd dzieci z naszej scholii do Łodzi. Był to czas wzrostu wiary, aktywnego wypoczynku, integracji i zdobywania doświadczenia w posłudze śpiewu na chwałę Pana. Dzieci pragną wyrazić Wam swoją wdzięczność, właśnie takim śpiewem. Dlatego w najbliższą niedzielę 11 lutego po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się mini koncert, z wdzięczności, za Waszą dobroć. Zapraszamy.

8. W niedzielę 11 lutego będziemy wspominać Matkę Bożą z Lourdes To wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Msze Święte z  udzieleniem Sakramentu Chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00 i 15.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

9. W ramach programu diecezjalnego Parafia – Parafii Ks. Biskup diecezjalny poprosił naszą Parafię, abyśmy pomogli Parafii w Leśnie, która przeżyła w ubiegłym roku sierpniową nawałnicę. Wiele domów zostało zniszczonych. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz pomocy dla Parafii w Leśnie.

10. Poświęcenie świec z racji ferii z 02 lutego zostało przeniesione na 18 lutego 2018 r. na godz. 15.00; po tej Mszy Św.  zapraszamy do mierzenia alb – Dzieci, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej do auli w domu parafialnym oraz o przyniesienie alb, Tych, którzy chcą odsprzedać używane alby.

11. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 9 do 11 lutego w Ostródzie. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

12. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji o. Anzelma, który od piątku przebywa w lęborskim szpitalu. O. Anzelm leży w izolatce, dlatego prosimy, aby nie odwiedzać o. Anzelma.

13. Zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej. Spotkanie odbędzie się 18 lutego w niedzielę o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym.

14. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom, Rodzinom, życzymy na czas ferii zimowych odpoczynku i błogosławieństwa Bożego.

15.     Kronika żałobna. Odeszła do domu Ojca:

-       śp. Helena Tywońska, lat 92, z ul. Basztowej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

ps.

- Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatkudochodowego. Numer KRS 0000252333 znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. 

- Diecezja Pelplińska zaprasza Małżonków, na Spotkania Małżeńskie poświęcone  pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 2- 4  marca 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły  na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony