V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w naszej świątyni:

  • w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00;
  • w poniedziałek: prowadzona przez FZŚ o godz. 8.30;
  • we wtorek w języku kaszubskim po Mszy Św. wieczornej;
  • w środę – prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.30.

2. Dzisiaj odbędzie się w naszym Sanktuarium o godz. 19.00 wydarzenie muzyczno – religijne pt. MYSTERIUM MARTIAE. Autorem i kompozytorem koncertu jest p. Maciej Naczk, śpiewak operowy, pochodzący z Lęborka. Koncert zostanie wykonany przez muzyków Lęborskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru „Vox Populi” oraz zaproszonych do współpracy Solistów. Dyryguje p. Paweł Słoniec. Wstęp wolny; W czasie koncertu będziemy zbierać ofiary na rzecz Orkiestry i Chóru. Serdecznie zapraszamy!

3. Ze wg. na dzisiejszy Koncert – nie będzie Gorzkich Żali o godz. 17.00

4. Zapraszamy na modlitwę brewiarzową – na Jutrznię – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 do naszego kościoła.

5. Zapraszamy do nabycia „Woreczka Ryżu” – na rzecz głodujących dzieci w Kenii i Ekwadorze oraz Świec świątecznych - Caritas w cenie: Paschalik duży 10 zł, Świeca kolorowa 10 zł, Świeca jajo 11 zł; do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zostały jeszcze do zabrania skarbonki – Jałmużna Postna 2018.

6. Po Mszach św.,  dzieci z naszej scholii rozprowadzają własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji to rodzaj inwestycji w dalszy rozwój naszych dzieci.

7. Zapraszamy na próbę  przed Misterium Męki Pańskiej – dzisiaj, o godz. 16.00 do sali muzycznej, w klasztorze.

8. Bardzo dziękujemy, a zarazem zachęcamy do podzielenia się produktami żywnościowymi z potrzebującymi z naszej Parafii. Kosz na produkty jest wystawiony w naszej świątyni.

9. W Niedzielę Palmową 25 marca br. odbędzie się Misterium Męki Pańskiej przy ul. Wyczółkowskiego 1 (Park Chrobrego – teren przy LOK-u) o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!!!

10. W dniach 27 – 29 kwietnia br. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na trasie: Kalisz, Częstochowa, Niepokalanów. Wyjazd jest związany z corocznym spotkaniem Parafii Św. Jakuba Ap. z całej Polski. Koszt pielgrzymki 310 zł. Zostało tylko 11 miejsc. Szczegółowe informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

12. Ofiary zbierane na tacę w najbliższą Niedzielę będą przeznaczone na wystrój i kwiaty do kościoła w czasie Świętego Triduum Paschalnego.

13. Wraz z Parafią NMP Królowej Polski organizujemy jedną miejską Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona w Wielki Piątek 30 marca br. o godz. 21.00. Rozpoczęcie w kościele NMP Królowej Polski.

14. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą program Triduum Paschalnego, zaproszenie na tegoroczne Misterium oraz rachunek sumienia dla dorosłych.

15. W Niedzielę Palmową Bractwo Św. Jakuba Ap. będzie rozprowadzać palmy przy kościele.

16. Zapraszamy na Franciszkańską Nocną Drogę Krzyżową z Gdańska do Gdyni. Długość trasy około 30 km. Wyruszamy w najbliższy piątek 23 marca o godz. 21.30 spod kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku, gdzie rozpoczniemy Mszą Świętą. W sobotę rano około godz. 7.00 dochodzimy do naszego kościoła franciszkańskiego w Gdyni. Idziemy ulicami, lasami oraz plażą w kilkuosobowych grupkach w zupełnym milczeniu – w wyznaczonych miejscach odczytujemy rozważania drogi krzyżowej. Udział na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie z opiekunem. Więcej informacji na facebooku w wydarzeniu: Franciszkańska Nocna Droga Krzyżowa 2018. 

17. Dziękujemy Paniom Księgowym, które pomogły się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Skorzystało w tym roku 140 osób.

18. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

- śp. Teresa Wachuta, lat 57, z ul. Wojska Polskiego;

- śp. Marcin Naglewski, lat 35, z ul. Węgrzynowicza.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony