V Niedziela Wielkanocna - 3 maja 2015

V Niedziela Wielkanocna - 3 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 03.05.2015 r.

1. Gościmy dzisiaj Siostry Franciszkanki Świętej Klary z Krakowa. Siostry w czasie każdej Mszy Św. przedstawiają charyzmat Zgromadzenia i swoją pracę. 

2. Zapraszamy na kolejną uliczną ewangelizację pt. WIELKIE MISJE NA PLACACH”. Początek spotkania o godz. 16.15 na Placu przy Banku PKO BP w Lęborku. Żyjący Jezus czeka na Ciebie!

3. Dzisiaj wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16.15, następnie nabożeństwo majowe.

4. Sakrament Bierzmowania w naszym Sanktuarium odbędzie w dniu 6 maja br. w środę o godz. 18.00. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w czasie wizytacji kanonicznej naszej Parafii. Wizytację pasterską przeprowadzi  Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkich Parafian, Wspólnoty i Grupy duszpasterskie. W ramach wizytacji o godz. 16.30 w auli w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej – Duszpasterskiej z Ks. Biskupem Wiesławem. Prosimy o modlitwę w intencji wizytacji oraz kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. Ojciec diakon o. Maciej kończy posługę i praktykę duszpasterską w naszej Parafii. W najbliższą sobotę udaje się do Łodzi – Łagiewnik, aby przygotować się i przeżyć rekolekcje przed przyjęciem święceń w stopniu prezbiteratu. Dziękujemy Bogu za dar o. Macieja, za konkretną pomoc. Życzymy Łaski Ducha Świętego! Pragniemy zaprosić na święcenia kapłańskie o. Macieja do Gdyni w dniu 23 maja o godz. 11.00. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd o godz. 9.00.

6. W związku z przygotowaniem wydarzeń z okazji 70 – lecia pracy Franciszkanów prosimy o wypożyczenie zdjęć, czy różnych wydarzeń opisanych np. w gazetach. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

7. W przyszłą Niedzielę 10 maja br. będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00. W czwartek próby generalne przed Pierwszą Komunią Świętą o godz. 16.00 (I grupa) i o 18.30 (II grupa).

8. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.

9. Z kalendarza liturgicznego:

- w poniedziałek 4 maja wspomnienie Św. Floriana, męczennika;

- środę 6 maja święto Świętych Filipa i Jakuba, apostołów;

- w piątek 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

10. Kino "Fregata" w Lęborku zaprasza od 15 maja na ogólnopolską premierę filmu "Apartament", najnowszej produkcji o życiu Świętego Jana Pawła Drugiego. Ten wyjątkowy  obraz daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów w góry, rozmów i spotkań Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące seansów na plakacie w gablocie.

11. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 6-7 czerwca br.  Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

12. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10) i poświęcone będzie przyjęciu obdarowania, jakie do naszego życia przynosi Jezus. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony