Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24.05.2015 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.

3. We wtorek we wspomnienie Św. Filipa Nereusza zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Św. prymicyjną o. Macieja Talewskiego. Neoprezbiter udzieli specjalnego błogosławieństwa i będzie rozdawał pamiątkowe obrazki.

4. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

5. W czwartek, 28 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

7. Informujemy – że w dniach 29 – 31 maja br. odbędzie się wizytacja kanoniczna Klasztoru i Parafii przeprowadzona przez o. Prowincjała o. Jana Maciejowskiego. W dniu 29 maja w piątek o godz. 19.00 zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie do auli w domu Św. Franciszka. Natomiast w sobotę 30 maja o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium zapraszamy Wspólnoty, Grupy duszpasterskie, Służbę Liturgiczną, Chór, Bractwo i Stowarzyszenie Św. Jakuba na spotkanie z o. Prowincjałem.

8. W ramach wydarzeń związanych z dziękczynieniem za 70 lat pracy Franciszkanów – Uroczystość Bożego Ciała w dniu 4 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się Eucharystią sprawowaną na Placu Pokoju, następnie wyruszymy procesją do czterech ołtarzy do kościoła NMP Królowej Polski. Wieczorem o godz. 19.00 - Plac Pokoju stanie się miejscem chwały Bożej! To zapowiedź wielkiego wydarzenia dla całego miasta Lęborka i okolic! Zapraszamy Ciebie na wspólnie uwielbienie Boga.

9. Zapraszamy dziewczynki – szczególnie komunijne do sypania kwiatkami na Boże Ciało. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek 1 czerwca o godz. 17:00, następna w środę 3 czerwca o godz. 17:00 przy Parafii Św. Jakuba Ap.

10. Zapraszamy na pierwszy Odpust kaszubski na Świętej Górze Polanowskiej w dniu 13 czerwca br. Wyjazd autokarem o godz. 7.30. Opłata – 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

11. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

12. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Jest to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.

13. W środę 27 maja obchodzimy Dzień Samorządowca. Zapraszamy Duszpasterstwo Samorządowców i Pracowników z Samorządów powiatu lęborskiego na świąteczne spotkanie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Daniel Malicki, lat 22, z ul. Chopina;

- śp. Władysława Białobłocka, lat 92, z ul. Armii Krajowej;

- śp. Marianna Zawadzka, lat 84, z ul. Piotra Skargi;

- śp. Bronisława Brzozowska, lat 91, z ul. Olimpijczyków;

- śp. Bronisława Skop, lat 79, z ul. Staromiejskiej.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony