Uroczystość Wszystkich Świętych 2018

Uroczystość Wszystkich Świętych 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2018 r.

  1. W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarzu po Mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym Św. Maksymiliana M. Kolbego  o godz. 13:00.

Odpust za zmarłych

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół albo kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można zyskać odpust tylko jeden raz w ciągu dnia;
  2. Wierni, którzy nabożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za zmarłych w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
  1. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać od 2 listopada – każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 17.30.
  2.   Z kalendarza liturgicznego:
  • Jutro 2 listopada, w piątek modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Procesja za Zmarłych w Sanktuarium po Mszy Św. o godz. 9.00;
  •  W sobotę, 3 listopada – wspominamy Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Procesja za zmarłych z Zakonu franciszkańskiego w kościele po Mszy Św. o godz. 9.00.
  1.  Jutro, w pierwszy piątek miesiąca  - Spowiedź święta od  godz. 17.00, zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, następnie zapraszamy na uwielbienie Boga, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii katecheza, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza i wystawienie NS. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca – początek o godz. 8.10.

5. Informujemy, że uroczysta inauguracja i poświęcenie organów odbędzie się w niedzielę, 25 listopada o godz. 15.00.

6. Jutro, tj. 2 listopada kancelaria parafialna jest nieczynna.

7. W najbliższą niedzielę, 4 listopada zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15.

8. Informujemy, że br. Darek roznosi po naszej parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont naszej Wieży.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony