Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17.05.2015

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17.05.2015

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.05.2015 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary z tacy są przeznaczone na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

2. Zapraszamy na ostatnią uliczną ewangelizację pt. WIELKIE MISJE NA PLACACH”. Początek spotkania o godz. 16.15 na Placu przy Banku PKO BP w Lęborku.

3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

4. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Modlitwy nowennowe odmawiamy na nabożeństwie majowym o godz. 8.30.

5. Zapraszamy na święcenia kapłańskie o. Macieja do Gdyni na Wzgórze Św. Maksymiliana w dniu 23 maja w sobotę o godz. 11.00. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd o godz. 9.00. Także 23 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy Parafian, Sympatyków, Wspólnoty, Grupy duszpasterskie na wspólne czuwanie, modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego. Początek Czuwania na Eucharystii o godz. 18.00.

6. Informujemy – że w dniach 29 – 31 maja br. odbędzie się wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez o. Prowincjała o. Jana.

7. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w piątek 5 czerwca popołudniu. Wracamy w niedzielę 7 czerwca. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest wspólny piątkowy wieczór przy ognisku, nocleg przy naszych franciszkańskim klasztorze w Radziejowie oraz zwiedzanie Gniezna. Koszt - 80 zł. Zapisy wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl.   Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.

8. W ramach wydarzeń związanych z dziękczynieniem za 70 lat pracy Franciszkanów – Uroczystość Bożego Ciała w dniu 4 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się Eucharystią sprawowaną na Placu Pokoju, następnie wyruszymy procesją do czterech ołtarzy do kościoła NMP Królowej Polski. Wieczorem o godz. 19.00 - Plac Pokoju stanie się miejscem chwały Bożej! To zapowiedź wielkiego wydarzenia dla całego miasta Lębork i okolic! Ale nie tylko! To zapowiedź wielkiego wydarzenia dla ciebie i tych, których ze sobą przyprowadzisz!

9. Zapraszamy na pierwszy Odpust kaszubski na Górze Polanowskiej w dniu 13 czerwca br. Wyjazd autokarem o godz. 7.30. Opłata – 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

10. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Kazimiera Marciniak, lat 72, z ul. Kossaka;

- śp. Anna Okrój, lat 95, z ul. Armii Krajowej;

- śp. Jadwiga Kwiatkowska, lat 84, z ul. Orzeszkowej.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony