Uroczystość Świętej Trójcy - 27.05.2018

Uroczystość Świętej Trójcy - 27.05.2018

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

3. Po Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek na wyjazd Dominiki Synowiec. Dominika jako wolontariusz wyjedzie do Zambii.

4. W najbliższy czwartek, 31 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, naszego Narodu i naszego Miasta. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00,  celebrowaną w kościele Królowej Polski, następnie wyruszymy procesją do czterech ołtarzy ulicami: Aleją Wolności, Armii Krajowej,  do naszej Parafii Św. Jakuba Ap.  Trzeci ołtarz przygotowuje: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Oddział w Lęborku i Lęborskie Stowarzyszenie Św. Jakuba Ap., czwarty ołtarz: I wspólnota neokatechumenala. Jednocześnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie feretronów. Msze Św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po zakończeniu Procesji o godz. ok. 13.00 – dodatkowa Eucharystia; oraz o godz. 15.00 i 18.00.

4Wieczorem o godz. 19.30 - Plac Pokoju, w Boże Ciało, stanie się miejscem chwały Bożej! Zapraszamy serdecznie na Koncert Chwały – na Uwielbienie pt. SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM.

5. Zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczynki – szczególnie komunijne do sypania kwiatkami na Boże Ciało i przez Oktawę. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek 28 maja i we wtorek 29 maja o godz. 17.00 przy Parafii Królowej Polski.

6.  Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30; dziś i w Boże Ciało o godz. 17.00.

7. W najbliższy wtorek, 29 maja br. kolejny dzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy.

8.  W Pierwszy Piątek, 1 czerwca br. we wspomnienie Św. Justyna męczennika i w Dzień Dziecka – Spowiedź Święta od godz. 8.30 i 17.30. Nie będzie w tym dniu Strefy Chwały. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszamy wraz z Domowym Kościołem na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.10.

9. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta we wtorek i piątek.  

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony