Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1.01.2018

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,

1 stycznia 2018 r.

Na zbliżające się dni Nowego Roku  życzymy gorąco, aby narodzony w Betlejem Zbawiciel świata, wyraz miłości Boga do człowieka, stał się mocą i światłością wszystkich naszych poczynań i codziennej pracy dla dobra, które budujemy.
            Niech Patronka dzisiejszej Uroczystości, Święta Boża Rodzicielka Maryja, pogłębia naszą więź z Jezusem Chrystusem, umacnia nas wszystkich w wierze i powołaniu, odnowi w nas miłość i gorliwość, abyśmy coraz bardziej upodabniali się do naszego Zbawiciela i stawali się Jego świętymi uczniami, a przez to czytelnym znakiem dla świata, spragnionego miłości i prawdy.

1.         Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na ostatni etap remontu instrumentu organowego oraz na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium. Plan następnych dni kolędy przedstawia się następująco:

2 stycznia 2018r. (wtorek)Targowa do nr 34 włącznie, Dąbrowskiego

3 stycznia 2018r. (środa) - Targowa od nr 37 do końca, Orzeszkowej

4 stycznia 2018r. (czwartek) -  Witolda Pileckiego (dawna Jedności Robotniczej)

5 stycznia 2018r.  (piątek) – Chopina

8 stycznia 2018r. (poniedziałek) - Kossaka, Młynarska,  Skłodowskiej.

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej. Spowiadamy tylko na Mszach Świętych dopołudniowych. Kancelaria parafialna podczas kolęd czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek.

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

2.         W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek, 5 stycznia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, która rozpocznie Strefę Chwały; następnie na katechezę, modlitwę uwielbienia i wstawienniczą, wystawienie NS.

3.         W sobotę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Eucharystii.

 

4. Parafia Świętego Brata Alberta w Mostach i nasza Parafia Św. Jakuba Ap. zapraszają na VI Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2018 r. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa ”Bóg jest dla wszystkich”. Orszak przejdzie z Lubowidza, przez Mosty do Lęborka na Plac Pokoju. Początek na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Lubowidzu. Ok. godz. 11.00 nastąpi wymarsz Orszaku w kierunku Mostów. Powitanie Trzech Króli na Placu Pokoju około godz. 13.00. O godz. 11.15 będzie podstawiony autobus na Placu Św. Jakuba, dla tych, którzy chcą dojechać i uczestniczyć w Orszaku już od Mostów. Serdecznie zapraszamy na te uliczne jasełka, do przebrania się np. za pasterzy, czy też za mieszkańców Ziemi Świętej. Zapraszamy do uczestnictwa Wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. Zapraszamy na kolędowanie z różnymi zespołami kaszubskimi – w ramach II Miejskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich – 7 stycznia 2018 r., po Mszy Św. o godz. 15.00, sprawowaną z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

6. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2018 r., w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

7. W przyszłą niedzielę 7 stycznia nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę (wyjątkowo) 14 stycznia o godz. 14.30. Po Mszy Św. o godz. 15.00  - spotkanie świąteczne.

8.         W poniedziałek 8 stycznia oraz 15 stycznia 2018 r. po Mszy Św. o godz. 9.00 Franciszkański Zakon Świeckich poprowadzi „Adorację przy żłóbku”. Zachęcamy wiernych do wspólnego śpiewania kolęd.

9.         Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 10,11 luty 2018 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony