Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8.12.2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. W tym dniu przed kościołem dzieci ze wspólnoty Małych Rycerzy będą sprzedawać białe róże, aby w hołdzie Niepokalanej na wzór rzymski złożyć je przed Jej ołtarzem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Małych Rycerzy.

Zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu między po Mszy Św. o godz. 11.30, na tzw. Godzinę Łaski.

 1.  Serdecznie zapraszamy na Roraty, które odprawiamy codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania do Auli w domu parafialnym.
 2.  Przed Roratami od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.
 3.  Dzisiaj Kościół w Polsce organizuje Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Na ten cel będziemy zbierać w III Niedzielę Adwentu, 15 grudnia.
 4.  Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Za każdy dar serca – dziękujemy!
 5. Z kalendarza liturgicznego: w piątek: wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy – w tym dniu Dzień modlitw za naszą Ojczyznę w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego; w sobotę: wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. Po raz 26. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii, w kancelarii parafialnej i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 16 zł (większa) i 8 zł (mniejsza).
 7. W zakrystii, w kancelarii parafialnej i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny.
 8. W zakrystii można nabyć Kalendarz misyjny oraz kalendarze z Pelplina. Ofiara dobrowolna. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje franciszkańskie.

Także przy wyjściu z kościoła zapraszamy do nabycia  diecezjalnego „Pielgrzyma”.

 1. Zapraszamy na franciszkańskie rekolekcje adwentowe na stronie franciszkanie.tv - w każdy poniedziałek, środę i piątek Adwentu.
 2. W najbliższą Niedzielę, Dzieci z naszej scholii „Garstka Maryi” podczas każdej Mszy Świętej, będą  nam pomagały modlić się śpiewem. Dzieci po Mszach Św. będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, pierniki itd. Każda dobrowolnie złożona ofiara przyczyni się do tego, aby dzieci mogły wyjechać na wspólny wyjazd.
 3. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i przedstawicieli wspólnot i grup duszpasterskich odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.
 5. Zapraszamy Wszystkich chętnych do współpracy przy przygotowaniu Wigilii dla ubogich i potrzebujących, którą organizujemy 22 grudnia w niedzielę o godz. 13.00 w domu parafialnym.
 6. Informujemy, że trwają dalsze prace przy remoncie Wieży – obecnie prace konstrukcyjne z budową m.in. schodów. Otrzymaliśmy nowe uzgodnienia od Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Do niektórych elementów remontu Wieży musimy zrobić nowe plany budowlane. Także musieliśmy usunąć  drzewa od strony klasztoru, gdyż będzie tu przebiegać nowa droga przeciwpożarowa o szerokości 4 m, do ul. Franciszkańskiej. Za wszelką pomoc materialną i modlitewną - serdecznie dziękujemy.
 7. Parafia z Mostów zaprasza na koncert ku czci bł. Jerzego Popiełuszki w 35 rocz. śmierci. Koncert odbędzie się w dniu 8 grudnia o godz. 15.00 w kościele w Mostach.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Henryk Ciołek, lat 65; - śp . Tadeusz Przepaśniak, lat 86.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.        

ps.

Do ogłoszeń – niedziela 8 grudnia:

Parafia NMP Królowej Polski (Korona) zaprasza dzisiaj na Akatyst ku czci Bogurodzicy o godz. 19.00.           

            

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony