Uroczystość Najświętszej Trójcy - 31.05.2015

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 31.05.2015

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY –

9. Niedziela Zwykła - 31.05.2015 r.

 

1. Od piątku 29 maja br. gościmy w naszym Klasztorze i Parafii o. Prowincjała o. Jana, o. Wikariusza i Sekretarza naszej Prowincji o. Leszka i o. Ekonoma o. Andrzeja. Trwa obecnie kanoniczna wizytacja Klasztoru i Parafii Św. Jakuba Apostoła. Ojcu Prowincjałowi i Jego Radzie życzymy wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Starszego Apostoła.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe. 

Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 wystąpi zespół Familia HP wraz z ks. Łukaszem Wisieckiego. Zespół Familia HP to dwie muzykujące rodziny, które działają razem już od 14 lat. Zespół wykonuje kompozycje m.in. do wierszy ks. Janusza Stanisława Pasierba i Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!

3. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie o godz. 8.30 i 17.45

4. W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, naszego Miasta. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W ramach wydarzeń związanych z dziękczynieniem za 70 lat pracy Franciszkanów – Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00  sprawowaną na Placu Pokoju, następnie wyruszymy procesją do czterech ołtarzy ulicami: Placem Pokoju, Armii Krajowej, Aleją Wolności do kościoła NMP Królowej Polski. Pierwszy ołtarz przygotowuje I wspólnota neokatechumelna, drugi ołtarz Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Lęborku. Jednocześnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie feretronów. Msze Św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – na Placu Pokoju, następnie nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30, potem o godz. 15.00 i 18.00.

Wieczorem o godz. 19.00 - Plac Pokoju stanie się miejscem chwały Bożej! To zapowiedź wielkiego wydarzenia dla całego miasta Lęborka i okolic! Zapraszamy Ciebie wraz z Rodzinami na wspólnie uwielbienie Boga Żyjącego.

5. Zapraszamy dziewczynki – szczególnie komunijne do sypania kwiatkami na Boże Ciało. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek 1 czerwca o godz. 17:00, następna w środę 3 czerwca o godz. 17:00 przy Parafii Św. Jakuba Ap.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek Spowiedź Św. dla dzieci o godz. 16.00, następnie Msza Św. o godz. 16.30. W pierwszą sobotę zapraszamy wraz z Domowym Kościołem na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca o godz. 08.10.

7. Zapraszamy na pierwszy Odpust kaszubski na Świętej Górze Polanowskiej w dniu 13 czerwca br. Wyjazd autokarem o godz. 8.30. Opłata – 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

8. Zapraszamy na rekolekcje „JEZUS NA STADIONIE” w sobotę 18 lipca 2015. Wyjazd do Warszawy autokarem. Opłata: 130 zł. Zapisy z wpłatą przyjmujemy w zakrystii.

9. Jeśli w czasie wakacyjnym chcesz iść wspólnie z nami Franciszkanami na Jasną Górę to zapraszamy Ciebie do naszej grupy pielgrzymkowej "Franciszek". Wyruszyć możesz z dwóch miejsc z Elbląga 28 lipca lub z Gdańska 4 sierpnia. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.

10. W kancelarii parafialnej są do odbioru filmy i zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

11. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów na letnie rekolekcje oazowe, na Kaszubach, w dniach od 14. do 30. lipca. Przyjmij zaproszenie Jezusa do wielkiej przygody, a przekonasz się, że chrześcijaństwo jest fascynujące. Bliższe informacje i zapisy u o. Pawła.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane przez łączników parafialnych na cele naszego Sanktuarium i Parafii.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

- śp. Józefa Treder, lat 61.

 „Wieczny odpoczynek…”. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony