Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła, 26 listopada 2017 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Parafia wojskowa obchodzi dzień Odpustu Chrystusa Króla. O godz. 9.10 wyruszymy w pielgrzymce z relikwiami Św. Jakuba Ap. Zapraszamy chętnych do przejścia na ten Odpust.

Parafia z „Korony” zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 na poświęcenie Figury Jezusa Chrystusa, Króla i Pana pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla, biskupa diecezjalnego diecezji toruńskiej.

2. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy do czwartku  o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu patronują nam:

• 27 XI – wspomnienie Św. Franciszka Antoniego Fasaniego;

• 29 XI – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; w tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP; Nowennę będziemy odprawiać na Mszy Św. o godz. 9.00;

• 30 XI – Święto Św. Andrzeja, Apostoła;

• 2 XII – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W Pierwszy Piątek zapraszamy na Spowiedź od godz. 17.00. Strefa Chwały rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. katecheza, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza, wystawienie NS. W Pierwszą Sobotę miesiąca Domowy Kościół zaprasza na nabożeństwo o godz. 8.10.

5. W najbliższą Niedzielę wymiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15.

6. Roraty będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na śniadania dla dzieci w domu parafialnym. Przed Roratami (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do kościoła o godz. 5.15.

7. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek i piątek od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

8. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

9. Przy wyjściu z kościoła sprzedajemy świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 8 zł, duża – 15 zł; Świece w tygodniu do nabycia w Caritasie w domu parafialnym między godz. 7.00 a 9.00; także Bractwo Św. Jakuba Ap. rozprowadza opłatki na stół wigilijny (opłatek po domach nie będzie roznoszony). Opłatki także można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

10. Również przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia kalendarze na Nowy Rok.

11. Franciszkański wyjazd na Taize do Bazylei: Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt - 400 zł + 60 euro. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 3 grudnia. Liczba miejsc ograniczona - 49 osób. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.

12. Franciszkańskie Rekolekcje dla młodzieży: Młodzież z naszych franciszkańskich Parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje „Śladami Św. Franciszka za Jezusem”. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl

13. Kino Fregata w Lęborku zaprasza na seanse filmu "Dwie korony" opowiadającym o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Pokazy odbędą się w dzisiaj o godzinie 16.00 i w niedzielę 10 grudnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.                      

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony