Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 24.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła – 24.11.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
 2.  Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy do soboty o godz. 17.30.
 3.  W tym tygodniu patronują nam:

          • 26 XI – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio;

• 27 XI – wspomnienie Św. Franciszka Antoniego Fasaniego;

• 29 XI – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; w tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP; Nowennę będziemy odprawiać na Mszy Św. o godz. 9.00;

• 30 XI – Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

 1. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe pt. „Oto wielka tajemnica wiary”. Odbędą się one od I Niedzieli Adwentu, od 1 grudnia do 4 grudnia br. Rekolekcje poprowadzi o. Zdzisław Pietkiewicz, redemptorysta z Wrocławia. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św. Od poniedziałku do środy na Mszach Św. o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 2. Zapraszamy na kolejne Katechezy Zwiastowania – dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 18.45.
 3. W najbliższą Niedzielę wymiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15.
 4.  Roraty będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach (od poniedziałku do piątku) zapraszamy dzieci  na śniadania do Auli w domu parafialnym. Przed Roratami (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.
 5.  Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. W zakrystii i w kancelarii - rozprowadzamy świece na wigilijny stół, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 8 zł, duża – 16 zł.

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii zapraszamy do nabycia kalendarzy na 2020 r. , kalendarzy misyjnych – franciszkańskich, książeczek nt. modlitwa za Zmarłych oraz diecezjalnego „Pielgrzyma”.

11. Opłatki można nabyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont naszej Wieży.

12. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize we Wrocławiu. Wyjazd z Gdańska 27 grudnia o 23.00, powrót 1 stycznia wieczorem. Koszt - 390 zł (obejmuje to przejazd i pobyt we Wrocławiu). Zapisy do 1 grudnia lub do wyczerpania miejsc w autokarze. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia. 

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

 • śp. Henryk Grabowski, lat 69;
 • śp. Władysława Gaffke, lat 78;
 • śp. Genowefa Rutkiewicz, lat 85;
 • śp. Dariusz Daszkowski, lat 47.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.    

ps.

Do ogłoszeń 24 listopada br.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Adoracji Najświętszego Sakramentu (30  min), a następnie do dzielenia się Słowem Bożym. Takie spotkania w naszej Parafii będą odbywały się co tydzień w piątek  po Mszy Świętej o g. 18:00 (poza pierwszym piątkiem miesiąca).  Natomiast w każdy pierwszy czwartek miesiąca również po Mszy o g. 18:00 przewidziana jest katecheza biblijna.  Na cotygodniowe spotkania należy zabierać ze sobą Pismo Święte.  Każdorazowo będziemy rozważali i dzielili się Ewangelią z najbliższej niedzieli.

 

                

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony