Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła – 25.11.2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Informujemy, że uroczysta inauguracja i poświęcenie organów odbędzie się o godz. 14.50. Po poświęceniu,  Eucharystii dziękczynnej będzie przewodniczył o. Tomasz Ryłko z Gdańska, wikariusz naszej Prowincji, a następnie zapraszamy na koncert. Wystąpi m.in. Chór Sensus Musicus pod kierownictwem Tadeusza Formeli oraz organista Karol Hilla.

  1.  Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy do piątku o godz. 17.30.
  2.  W tym tygodniu patronują nam:

          • 26 XI – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio;

• 27 XI – wspomnienie Św. Franciszka Antoniego Fasaniego;

• 29 XI – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; w tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP; Nowennę będziemy odprawiać na Mszy Św. o godz. 9.00;

• 30 XI – Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

  1. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe pt. „Razem z Męczennikami z Pariacoto czekamy na przyjście Pana”. Odbędą się one od 30 listopada do 2 grudnia br. 30 listopada i 1 grudnia nauki rekolekcyjne na Mszach Św. o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę, 2 grudnia nauki na wszystkich Mszach Świętych. W niedzielę uroczyście powitamy relikwie błogosławionych: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Rekolekcje poprowadzą Franciszkanie z prowincji krakowskiej. Serdecznie zapraszamy!
  2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia, wraz z Domowym Kościołem zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca. Początek o godz. 8.10.
  3. W najbliższą Niedzielę wymiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15.
  4.  Roraty będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach (od poniedziałku do piątku) zapraszamy dzieci  na śniadania do Auli w domu parafialnym. Przed Roratami (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.
  5. Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w kancelarii - parafialny Caritas rozprowadza świece na wigilijny stół, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 8 zł, duża – 15 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii zapraszamy do nabycia kalendarzy na 2019 r. , kalendarzy misyjnych - franciszkańskich oraz diecezjalnego „Pielgrzyma”.

10. Informujemy, że br. Darek roznosi po naszej parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont naszej Wieży. Opłatki także można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

  • śp. Klara Ryk, lat 80, z ul. Grunwaldzkiej;
  • śp.  Sylwester Miechwidowicz, lat 94, z ul. Orzeszkowej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.                    

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony