Trzech Króli - 6.01.2019

Trzech Króli - 6.01.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Objawienia Pańskiego

- 06 stycznia 2019 r.

 

1. Zapraszamy na VII Orszak Trzech Króli – pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…tej ziemi” na trasie: Lubowidz – Mosty – Lębork. Początek o godz. 10.00 na Mszy Św. w Lubowidzu, o 12.30 - wymarsz Orszaku do Lęborka, około 13.10 – pokłon Trzech Króli przy Żłobku na Placu Pokoju.

2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań:C + M + B 2019. Ten skrót oznacza prośbę: Niech Chrystus mieszkanie (dom) błogosławi: „Christusmansionembenedicat”  lub Chrystus dobroczyńcą wielu „Christusmultorumbenefactor” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci i Młodzieży. Jego hasło : „Mocni Duchem dla Misji”. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zebrane ofiary z poświęconej kredy i kadzidła są także przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim.

4. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy przedstawia się następująco:

7. stycznia 2019 r. (poniedziałek) - Staszica, Dygasińskiego, Marcinkowskiego, Waryńskiego, Wybickiego;

8. stycznia 2019 r. (wtorek) - Dąbrowskiego, Targowa;

9. stycznia 2019 r. (środa) – Chopina, Batalionów Chłopskich;

10. stycznia 2019 r. (czwartek) - Witolda Pileckiego, Skoczylasa;

11. stycznia 2019 r. (piątek) - Franciszkańska, Staromiejska, Gierymskiego;

12. stycznia 2019 r. ( sobota) - Kossaka, Skłodowskiej, Młynarska, Reja;

14. stycznia 2019 r. (poniedziałek) - Orzeszkowej, Wyszyńskiego, Plac Pokoju.

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej. Spowiadamy tylko na Mszach Świętych dopołudniowych. Kancelaria parafialna podczas kolędy czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek.

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Dzisiaj nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę (wyjątkowo) 13 stycznia o godz. 14.30. Po Mszy Św. o godz. 15.00 spotkanie świąteczne w auli w domu parafialnym.

6. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej iMacieja Miecznikowskiego. To wydarzenie muzyczne odbędzie się piątek, 11 stycznia 2019 roku, w naszym kościele. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

7. Zapraszamy na kolędowanie z różnymi zespołami kaszubskimi – w ramach III Miejskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich – 20 stycznia 2019 r., po Mszy Św. o godz. 15.00 z liturgią Słowa w języku kaszubskim. Przegląd Kolęd odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Starosty Powiatu Lęborskiego.

8. W poniedziałek 7, 14 i 21stycznia 2019 r. po Mszy Św. o godz. 9.00 Franciszkański Zakon Świeckich poprowadzi „Adorację przy żłóbku”. Zachęcamy wiernych do wspólnego śpiewania kolęd.

9. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 2, 3 luty 2019 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

- śp. Anastazy Penk, lat 80, z ul. Ogrodowej;

- śp. Marek Bańka, lat 59, z ul. Chopina;

- śp. Stanisław Zapart, lat 59, z ul. Staromiejskiej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony