Trzech Króli - 6.01.2018

Trzech Króli - 6.01.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Objawienia Pańskiego

- 06 stycznia 2018 r.

1. Zapraszamy na VI Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2018 r. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa ”Bóg jest dla wszystkich”. Orszak przejdzie z Lubowidza, przez Mosty do Lęborka na Plac Pokoju. Początek na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Lubowidzu. Ok. godz. 11.00 nastąpi wymarsz Orszaku w kierunku Mostów. Ok. godz. 13.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie, konkursy dla dzieci na powitanie Orszaku Trzech Króli na Placu Pokoju.  O godz. 11.15 będzie podstawiony autobus na Placu Św. Jakuba, dla tych, którzy chcą dojechać i uczestniczyć w Orszaku już od Mostów.

2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań: C + M + B 2018. Ten skrót oznacza prośbę: Niech Chrystus mieszkanie (dom) błogosławi: „Christus mansionem benedicat”  lub Chrystus dobroczyńcą wielu „Christus multorum benefactor” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

3.         Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci i Młodzieży. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zebrane dzisiaj ofiary z tacy oraz z poświęconej kredy i kadzidła są przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim.

4. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy przedstawia się następująco:

8 stycznia 2018r. (poniedziałek) - Kossaka, Młynarska,  Skłodowskiej

9 stycznia 2018r. (wtorek) - Bohaterów Monte Cassino (dawna 10 Marca)

10 stycznia 2018r. (środa) – Pułaskiego, Wyczółkowskiego Gierymskiego, Lipowa, Wita Stwosza, Styki                                         

11 stycznia 2018r. (czwartek) - Sienkiewicza                                                                                                                                     

12 stycznia 2018r. (piątek) - Konopnickiej, Korczaka, Findera, Derdowskiego, Sikorskiego, Handlowa, Różyckiego, Moniuszki

   13 stycznia 2018r. (sobota) – Staszica, Dygasińskiego, Marcinkowskiego, Waryńskiego.

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej. Spowiadamy tylko na Mszach Świętych dopołudniowych. Kancelaria parafialna podczas kolędy czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek.

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Zapraszamy na kolędowanie z różnymi zespołami kaszubskimi – w ramach II Miejskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich – jutro - 7 stycznia, po Mszy Św. o godz. 15.00, sprawowanej z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

6. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się we wtorek, 9 stycznia, w naszym kościele. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

7. Jutro w niedzielę nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę (wyjątkowo) 14 stycznia o godz. 14.30. Po Mszy Św. o godz. 15.00  - spotkanie świąteczne.

8.         W poniedziałek 8 i 15 stycznia po Mszy Św. o godz. 9.00 Franciszkański Zakon Świeckich poprowadzi „Adorację przy żłóbku”. Zachęcamy wiernych do wspólnego śpiewania kolęd.

9.         Zapraszamy na Mszę Św. w dniu 10 stycznia br. o godz. 9.00 w intencji o. Anzelma w dniu 80. urodzin.

10.     Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 10,11 luty 2018 r. Rozpoczęcie 10 lutego o godz. 10.00 w Auli w domu parafialnym.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony