Święto Św. Rodziny - 31.12.2017

Święto Św. Rodziny - 31.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny - 31 GRUDNIA 2017 r.

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece Małżeństwa i Rodziny.

2. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

3. Jutro Uroczystość Bogurodzicy Maryi. Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.

4.         Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na ostatni etap remontu instrumentu organowego oraz na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium. Plan następnych dni kolędy przedstawia się następująco:

2 stycznia 2018r. (wtorek)Targowa do nr 34 włącznie, Dąbrowskiego

3 stycznia 2018r. (środa) - Targowa od nr 37 do końca, Orzeszkowej

4 stycznia 2018r. (czwartek) -  Witolda Pileckiego (dawna Jedności Robotniczej)

5 stycznia 2018r.  (piątek) – Chopina

8 stycznia 2018r. (poniedziałek) - Kossaka, Młynarska,  Skłodowskiej

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej. Kancelaria parafialna podczas kolęd czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek. Spowiadamy tylko na Mszach Świętych dopołudniowych

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Parafia Świętego Brata Alberta w Mostach i nasza Parafia Św. Jakuba Ap. zapraszają na VI Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2018 r. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa ”Bóg jest dla wszystkich”. Orszak przejdzie z Lubowidza, przez Mosty do Lęborka na Plac Pokoju. Początek na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Lubowidzu. Ok. godz. 11.00 nastąpi wymarsz Orszaku w kierunku Mostów. Powitanie Trzech Króli na Placu Pokoju około godziny 13.00. O godz. 11.15 będzie podstawiony autobus na Placu Św. Jakuba, dla tych, którzy chcą dojechać i uczestniczyć w Orszaku już od Mostów. Serdecznie zapraszamy na te uliczne jasełka, do przebrania się np. za pasterzy, czy też za mieszkańców Ziemi Świętej. Zapraszamy do uczestnictwa Wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. Zapraszamy na kolędowanie z różnymi zespołami kaszubskimi – w ramach II Miejskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich – 7 stycznia 2018 r., po Mszy Św. o godz. 15.00 z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

7. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2018 roku, w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

8. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 10,11 luty 2018 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9.         W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. 5 stycznia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, która rozpocznie Strefę Chwały; następnie na katechezę, modlitwę uwielbienia i wstawienniczą, wystawienie NS.

10.     W przyszłą niedzielę 7 stycznia nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę (wyjątkowo) 14 stycznia o godz. 14.30. Po Mszy Św. spotkanie świąteczne.

11.     W poniedziałek 8 stycznia oraz 15 stycznia 2018 r. po Mszy Św. o godz. 9.00 Franciszkański Zakon Świeckich poprowadzi „Adorację przy żłóbku”. Zachęcamy wiernych do wspólnego śpiewania kolęd.

12. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

- śp. Stanisława Płotka, lat 48, z ul. Przymurnej;

- śp. Teresa Kurzawa, lat 72, z ul. Młynarskiej;

- śp. Zbigniew Biały, lat 90, z ul. Grunwaldzkiej.

Dobry Jezu, a nasza Panie… 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony