Św. Szczepana - 26.12.2018

Św. Szczepana - 26.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Św. Szczepana – Pierwszego Męczennika –

26 GRUDNIA 2018 r.

1. Dziś, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa.

2. Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Szopki – Lęborskiego Greccio na Placu Pokoju do jutra tj. 27 grudnia br. Zapraszamy do Szopki w naszej świątyni. Ofiary zebrane przy Szopce będą przeznaczone na jedzenie dla Zwierząt na Placu Pokoju.

3. W Oktawie Bożego Narodzenia:

- 27 grudnia  - święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty - modlimy się w intencji tych, którzy dla Królestwa Niebieskiego żyją w stanie bezżennym. Na Mszy świętej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 błogosławieństwo wina;

- 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków, męczenników. O godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo małych dzieci;

- 29 grudnia - Dzień Starca Symeona. O godz. 9.00 błogosławieństwo ludzi w podeszłym wieku;

- 30 grudnia - Święto  Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo Małżeństw, Rodzin - dlatego zapraszamy całe Rodziny na każdą niedzielną Eucharystię;

- 31 grudnia - ostatni dzień roku kalendarzowego to czas dziękczynienia za mijający rok. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne;

- 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Bogurodzicy Maryi. Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego;

4. Pragniemy poinformować, że 2 stycznia 2019 r. w środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium.

Plan pierwszych dni kolędy przedstawia się następująco:

2. stycznia 2019 r. (środa) -  Grunwaldzka, Wyspiańskiego

3. stycznia 2019 r. (czwartek) - Sienkiewicza

4. stycznia 2019r. (piątek) – Lipowa, Pułaskiego, Dworcowa, Sikorskiego, Handlowa, Różyckiego

5. stycznia 2019r. (sobota) – Bohaterów Monte Cassino, Moniuszki

7. stycznia 2019r. (poniedziałek) - Staszica, Dygasińskiego, Marcinkowskiego,

Waryńskiego, Wybickiego

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…tej ziemi” w dniu 6 stycznia 2019 r. na trasie: Lubowidz – Mosty – Lębork. Początek o godz. 10.00 na Mszy Św. w Lubowidzu, o 12.30 - wymarsz Orszaku do Lęborka, około 13.10 – pokłon Trzech Króli przy Żłobku na Placu Pokoju.

6. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się piątek, 11 stycznia 2019 roku, w naszym kościele. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

7. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 2, 3 luty 2019 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Życzenia świąteczne: Niech Święta Narodzenia Pańskiego dla Wszystkich Parafian, Przyjaciół, Gości przyniosą Radość, Pokój, Nadzieję i Miłość. Niech Jezus błogosławi w Nowym Roku 2019.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony