Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny - 30 GRUDNIA 2018 r.

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece Małżeństwa i Rodziny.

2. Jutro tj.  31 grudnia - ostatni dzień roku kalendarzowego to czas dziękczynienia za mijający rok. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne; 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Bogurodzicy Maryi. Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego; Msze Św. sprawujemy jak w każdą Niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.

3. 2 stycznia 2019 r., w środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium.

Plan pierwszych dni kolędy przedstawia się następująco:

2. stycznia 2019 r. (środa) -  Grunwaldzka, Wyspiańskiego

3. stycznia 2019 r. (czwartek) - Sienkiewicza

4. stycznia 2019r. (piątek) – Lipowa, Pułaskiego, Dworcowa, Sikorskiego, Handlowa, Różyckiego

5. stycznia 2019r. (sobota) – Bohaterów Monte Cassino, Moniuszki

7. stycznia 2019r. (poniedziałek) - Staszica, Dygasińskiego, Marcinkowskiego,

Waryńskiego, Wybickiego

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej. Kancelaria parafialna podczas kolęd czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek. Spowiadamy tylko na Mszach Świętych dopołudniowych

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy Czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30, z uczczeniem relikwii Bł. Męczenników o. Zbigniewa i o. Michała.  W pierwszy Piątek, 4 stycznia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, która rozpocznie Strefę Chwały; następnie na katechezę, modlitwę uwielbienia i wstawienniczą, wystawienie NS. Wcześniej o godz. 17.00 - Spowiedź Św. dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W pierwszą Sobotę zapraszamy wraz z Domowym Kościołem na nabożeństwo pierwszych Sobót miesiąca o godz. 8.10.

  1. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…tej ziemi” w dniu 6 stycznia 2019 r. na trasie: Lubowidz – Mosty – Lębork. Początek o godz. 10.00 na Mszy Św. w Lubowidzu, o 12.30 - wymarsz Orszaku do Lęborka, około 13.10 – pokłon Trzech Króli przy Żłobku na Placu Pokoju.

Serdecznie zapraszamy na te uliczne jasełka, do przebrania się np. za pasterzy, czy też za mieszkańców Ziemi Świętej. Zapraszamy do uczestnictwa Wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę 6 stycznia nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę (wyjątkowo) 13 stycznia o godz. 14.30. Po Mszy Św. o godz. 15.00 spotkanie świąteczne w auli w domu parafialnym.

7. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się piątek, 11 stycznia 2019 roku, w naszym kościele. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

8. Zapraszamy na kolędowanie z różnymi zespołami kaszubskimi – w ramach III Miejskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich – 20 stycznia 2019 r., po Mszy Św. o godz. 15.00 z liturgią Słowa w języku kaszubskim. Przegląd Kolęd odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Starosty Powiatu Lęborskiego.

9. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 2, 3 luty 2019 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

- śp. Mariola Baranowska, lat 58, z ul. Gdańskiej;

- śp. Bronisław Kolańczyk, lat 83, z I Armii W.P.;

- śp. Jerzy Schulz, lat 86, z ul. Pułaskiego;

- śp. Tomasz Stoltmann, lat 48, z ul. Targowej.

Dobry Jezu, a nasza Panie…

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony