Niedziela Miłosierdzia - 8 kwietnia 2018

Niedziela Miłosierdzia - 8 kwietnia 2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

– NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 08.04.2018 r.

6. W związku z 8. rocznicą katastrofy w Smoleńsku i pragnieniem pielęgnowania pamięci modlitewnej o Tych, którzy zginęli - zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach planowanych na 10 kwietnia 2018 roku: godz. 8.41 – w godzinie katastrofy syreny i modlitwa indywidualna; godz. 9.00 – Msza święta za Ojczyznę w Sanktuarium św. Jakuba, po Eucharystii przy Tablicy Pamiątkowej przed Sanktuarium, modlitwa za Ofiary katastrofy, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

7. Wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16.15.

8. Tradycyjnie w III Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jesteśmy także zaproszeni, by w Niedzielę Biblijną włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie List do Rzymian.

9. Spowiedź Święta w czwartek o godz. 16.00.

10. Powiedz mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś. Powiedz mi jak się modlisz, a powiem Ci kto jest Twoim mistrzem… Św. Piotr, Św. Jan, Św. Jakub, Św. Franciszek, Św. Maksymilian Kolbe. Wszyscy oni byli uczniami Jezusa. Uczyli się modlitwy. Zapytaj siebie - Jak wygląda Twoja modlitwa? Zapytaj siebie - Kto jest Twoim Mistrzem? Odpowiedzi na te i podobne pytania będziemy szukać podczas rekolekcji, które odbędą się w najbliższy weekend w Koszalinie. Wygłosi je o. Robert Twardokus, asystent Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. Szczegółowe informacje w zakrystii, czy klasztorze.   

11. Dnia 19 kwietnia br. (czwartek) o godz. 17.30 odbędzie się w salce Maksymiliana Kolbego (I piętro) spotkanie uczestników pielgrzymki do Kalisza, Częstochowy i Niepokalanowa.   W tym dniu upływa ostateczny termin uregulowania należności za udział w pielgrzymce. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

12. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 15.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rodziców i Dzieci, które przygotowują się do Przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

13. Serdecznie zapraszamy na Wielką Akcję Serca: Wszyscy budujemy Hospicjum. Zapraszamy 13 kwietnia od godz. 13.00 do Auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych.

14. Do domu Ojca odeszli:

śp. Krzysztof Płotka, lat 53, z ul. Przymurnej;

śp. Andrejas Salzer, lat 60, z ul. Gdańskiej;

śp. Krystyna Dąbek, lat 86, z ul. Armii Krajowej;

śp. Alfreda Teofilska, lat 87, z ul. Sienkiewicza;

śp. Stanisława Sitarz, lat 85, z ul. Orzeszkowej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

  1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za dar naszego Zespołu  Parafialnego Caritas; za trud i serce Osób zaangażowanych w służbę parafialnego Caritasu.
  3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.30 będziemy gościć Dziecięcy chór Biedronki z Wicka. Po Mszy Św. Chór Biedronki zaprezentuje mały koncert. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy dzisiaj na procesję z relikwiami Św. Jakuba Ap na Odpust do Parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 10.15. oraz na Mszę Św. z liturgią w języku kaszubskim o godz. 15.00.
  5. 9 kwietnia, w poniedziałek będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie udzielone błogosławieństwo kobietom w stanie błogosławionym, Małżonkom – mającym trudności z poczęciem dziecka  oraz będzie można podjąć udział w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony