Niedziela Dobrego Pasterza - 22.04.2018

Niedziela Dobrego Pasterza - 22.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

– NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - 22.04.2018r.

  1. „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem”: to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy już po raz 55. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. 
  2. W poniedziałek, 23 kwietnia,  będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika; w tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, aby się modlić w intencji Solenizanta, o. Anzelma; we wtorek. 24 kwietnia, wspomnienie Św. Fidelisa z Sigmaringen; w środę, 25 kwietnia święto Św. Marka, Ewangelisty.
  3. W najbliższy wtorek odbędzie się kolejny dzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy.
  4. Zapraszamy do obejrzenia wystawy o Jakubowie – pierwszym Sanktuarium Św. Jakuba Ap. w Polsce. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie.

5. Dzisiejszej niedzieli obchodzona jest ogólnopolska akcja Pola Nadziei, która polega na propagowaniu idei opieki hospicyjnej. Organizatorem lokalnej akcji Lęborskie Pola Nadziei jest Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, której celem jest wybudowanie hospicjum stacjonarnego na terenie powiatu lęborskiego. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej i ważnej inicjatywy. Po Mszy św. przy wyjściach z kościoła czekać będą wolontariusze, którzy każdemu ofiarodawcy wręczą żonkila - symbol nadziei, pamięci oraz triumfu miłości nad śmiercią. Z serca dziękujemy za wszelkie wsparcie.

6. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie autorskie z red. Piotrem Goćkiem. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, o godz. 18.00 w Domu Fatimskim przy Koronie, wejście od ul. Malczewskiego.

7. Rozpoczęliśmy prace ziemne przy pomniku Serca Pana Jezusa. W najbliższą niedzielę będziemy zbierać ofiary na rzecz nowej aranżacji zieleni i na zakup materiału roślinnego. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

8. Przypominamy, że 13 maja na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej; 20 maja o godz. 15.00 – Bierzmowanie; natomiast 27 maja na Mszy Św. o godz. 10.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. W zakrystii można odbierać kartki do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

9. Informujemy, że najbliższe Strefy Chwały: modlitwa uwielbienia, wstawiennicza i o uzdrowienie odbędą się 19 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (początek o godz. 18.00) oraz 31 maja w Boże Ciało na Placu Pokoju o godz. 19.30. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony