Narodzenie Pańskie 2018

Narodzenie Pańskie 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE - 25 GRUDNIA 2018 r.

1. Biorąc udział w Uroczystej Eucharystii przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą celebrowane w naszym Sanktuarium – jak w każdą niedzielę. Nie ma tylko Mszy Św. o godz. 7.00.

2. Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Szopki – Lęborskiego Greccio na Placu Pokoju do 27 grudnia 2018 r.

3. W Oktawie Bożego Narodzenia:

- 26 grudnia – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na wyższe uczelnie katolickie w Polsce;

- 27 grudnia  - święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty - modlimy się w intencji tych, którzy dla Królestwa Niebieskiego żyją w stanie bezżennym. Na Mszy świętej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 błogosławieństwo wina;

- 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków, męczenników. O godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo małych dzieci;

- 29 grudnia - Dzień Starca Symeona. O godz. 9.00 błogosławieństwo ludzi w podeszłym wieku;

- 30 grudnia - Święto  Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo Rodzin;

- 31 grudnia - ostatni dzień roku kalendarzowego to czas dziękczynienia za mijający rok. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne;

- 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Bogurodzicy Maryi. Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego;

4. Pragniemy poinformować, że 2 stycznia 2019 r. w środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium.

Plan pierwszych dni kolędy przedstawia się następująco:

2. stycznia 2019 r. (środa) -  Grunwaldzka, Wyspiańskiego

3. stycznia 2019 r. (czwartek) - Sienkiewicza

4. stycznia 2019r. (piątek) – Lipowa, Pułaskiego, Dworcowa, Sikorskiego, Handlowa, Różyckiego

5. stycznia 2019r. (sobota) – Bohaterów Monte Cassino, Moniuszki

7. stycznia 2019r. (poniedziałek) - Staszica, Dygasińskiego, Marcinkowskiego,

Waryńskiego, Wybickiego

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Kancelaria parafialna czynna tylko w piątek od godz. 10.00 – 12.00. Nie ma Spowiedzi czwartkowej od godz. 16.00.

6. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…tej ziemi” w dniu 6 stycznia 2019 r. na trasie: Lubowidz – Mosty – Lębork. Początek o godz. 10.00 na Mszy Św. w Lubowidzu, o 12.30 - wymarsz Orszaku do Lęborka, około 13.10 – pokłon Trzech Króli przy Żłobku na Placu Pokoju.

7. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się piątek, 11 stycznia 2019 roku, w naszym kościele. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

8. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 2, 3 luty 2019 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. Życzenia świąteczne: Niech Święta Narodzenia Pańskiego dla Wszystkich Parafian, Przyjaciół, Gości przyniosą obfitość błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech Jezus obdarza pokojem, dobrem i nadzieją w Nowym Roku 2019.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony