Narodzenie Pańskie 2017

Narodzenie Pańskie 2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE - 25 GRUDNIA 2017 r.

1. Biorąc udział w Uroczystej Eucharystii przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą celebrowane w naszym Sanktuarium – jak w każdą niedzielę. Nie ma tylko Mszy Św. o godz. 7.00.

2. Zapraszamy na wspólne kolędowanie, konkursy dla dzieci, wspólną radość przy Żywej Szopce – Lęborskim Greccio na Placu Pokoju w dniu 25 grudnia od godz. 14.00 do 16.00.

3. W Oktawie Bożego Narodzenia:

- 26 grudnia – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na wyższe uczelnie katolickie w Polsce;

- 27 grudnia  - święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty - modlimy się w intencji tych, którzy dla Królestwa Niebieskiego żyją w stanie bezżennym. Na Mszy świętej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 błogosławieństwo wina;

- 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków, męczenników. O godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo małych dzieci;

- 29 grudnia - Dzień Starca Symeona. O godz. 9.00 błogosławieństwo ludzi w podeszłym wieku;

- 30 grudnia - Dzień Prorokini Anny - wdowy. O godz. 9.00 błogosławieństwo wdów i kobiet samotnych;

- 31 grudnia - Święto  Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo Rodzin; ostatni dzień roku kalendarzowego to czas dziękczynienia za mijający rok. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne;

- 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Bogurodzicy Maryi. Zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego;

4. 29 grudnia, w piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na ostatni etap remontu instrumentu organowego oraz na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium. Plan pierwszych dni kolędy przedstawia się następująco:

29 grudnia 2017r. (piątek) - Gdańska do nr 79 a włącznie

30 grudnia 2017r.(sobota) - Gdańska od nr 80 do końca, Basztowa

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej.

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16-tej, a w sobotę o godz. 15-tej.

5. Parafia Św. Jakuba Ap. i organista Igor Jankowski serdecznie zapraszają na Międzynarodowy Koncert - muzyczne jasełka, które odbędą się w naszym Sanktuarium 26-go grudnia o godz. 19.00. Wystąpią między innymi: Chór Żeński „GAUDEAMUS", pianista Artur Sychowski z Warszawy, a także wybitni soliści z Chin. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

6. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2018 roku, w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach przy kościele.

7. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 10,11 luty 2018 r. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8.         Życzenia świąteczne: Niech Święta Narodzenia Pańskiego dla Wszystkich Parafian, Przyjaciół, Gości przyniosą obfitość błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech Jezus obdarza pokojem, dobrem i nadzieją w Nowym Roku 2018.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony