IX Niedziela Zwykła - 3.06.2018

IX Niedziela Zwykła - 3.06.2018

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.00 (wcześniej o godz. 16.15 wymiana tajemni różańcowych), natomiast od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu. W sobotę nabożeństwo czerwcowe o godz. 8.30 i 17.45.

2. Z kalendarza liturgicznego:

- w piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- w sobotę, 9 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

3. Dziękujemy za przygotowanie  Uroczystości Bożego Ciała, Procesji: Wspólnocie Neokatechumenalnej, Lęborskiemu Stowarzyszeniu Św. Jakuba Apostoła i Zrzeszeniu Kaszubsko Pomorskiemu -  Oddział w Lęborku, pani Bogusi,   panom zakrystianom: Marianowi i Wojciechowi; Służbie Liturgicznej; Tym – którzy nieśli sztandary i feretrony, panu Mieczysławowi Gniedziejko.

4. Jeszcze raz wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za Koncert Chwały, który się odbył w Boże Ciało.  Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali swoje serce, pieniądze, swój czas, abyśmy  mogli uwielbiać Boga na Placu Pokoju. Dziękujemy:Zespołowi DNA i Przyjaciołom; Urzędowi Miasta Lębork, Centrum Sportu i Rekreacji, Lęborskiemu Centrum Kultury Fregata, Panu Adamowi Krupskiemu, Ochotniczej Służbie Ratowniczej.

5. W najbliższą środę, 6 czerwca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, aby modlić się w intencji Jubiltaów: o. Anzelma, o. Andrzeja i o. Piotra.

6. W najbliższym tygodniu Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę (10.06 po wieczornej Mszy Św.) zapraszamy na wieczornice ze św. Antonim z Padwy, którą poprowadzi pani Małgorzata Hutek, artystka, muzyk. Szczerze zakochana w św. Antonim, pragnie podzielić się z nami doświadczeniem swojej wiary i twórczości.

8. Także w przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy gościć Bractwa Św. Jakuba Apostoła z Jakubowa, ze Szczyrku i z Ośna Lubuskiego.

9. Zdjęcia z Sakramentu Bierzmowania można zamówić osobiście w Studio Fotograficznym PIOMARI, przy ul. Mikołaja Reja 23/5 (II piętro) w godz. 10.00 – 16.00.

10. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO GRECJI - ŚLADAMI ŚW. PAWŁA w dniach 10-17.09.2018r. CENA: 480 euro + bilet lotniczy. Wylot samolotem z Gdańska do Aten. Zgłoszenia przyjmuje o. Roman.

11. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.Wyruszyć można z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wyrusza 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.franciszek.elblag.pl.  

12. Franciszkanie ze Świętej Góry Polanowskiej zapraszają na IV Odpust Kaszubski w dniu 16 czerwca br. początek o godz. 11.00.

13. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły oraz na stronie www.katolik-lebork.pl

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

- śp. Leszek Drąg, lat 60, z ul. Sienkiewicza.

 „Wieczny odpoczynek…”.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony