IV Niedziela Zwykła - 29.01.2017

IV Niedziela Zwykła - 29.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

1.         We wtorek 24 stycznia br. zakończyliśmy wizytę duszpasterską - tzw. kolędę w naszej Parafii. Pragniemy z serca podziękować za otwartość, życzliwość i możliwość modlitwy i błogosławienia w Waszych domach i rodzinach. Niech Łaska Boża wyda dobry plon w naszych sercach. Dziękujemy za każdą ofiarę przekazaną na dalszą renowację organów w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

2. Zapraszamy Dzieci wraz Rodzicami, którzy przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 15.00.

3. W czwartek 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II ten dzień jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosili o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Na wszystkich Mszach Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia świec (gromnic).

4.    Spowiedź Święta w najbliższym tygodniu, w czwartek od godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.45. W pierwszy piątek 3 lutego zapraszamy młodzież, która przygotowuje się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, na Spowiedź Św. o godz. 16.00, następnie na Mszę o godz. 17.00. Zapraszamy Parafian, Sympatyków i Przyjaciół naszego Sanktuarium na Mszę Św. o godz. 18.00 – na Strefę Chwały, po Mszy Św. katecheza,  modlitwa uwielbienia i wstawiennicza i wystawienie NS. 

6.          W pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego Domowy Kościół zaprasza na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.10 wystawieniem NS, a zakończy się Mszą Świętą.

7. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek oraz w piątek.

8.         Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 31 stycznia, wspomnienie Św. Jana Bosko; w piątek, 3 lutego, wspomnienie Św. Błażeja – na Mszy Św. o godz. 9.00 udzielimy błogosławieństwa ku czci Św. Błażeja poświęconymi świecami, a także dokonamy poświęcenia jabłek.

9.         W przyszła niedzielę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic o godz. 16.15.

10. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

Śp. Władysław Babiarz, lat 89, ul. Staszica;

Śp. Krzysztof Treder, lat 52, z ul. Przyzamcze;

Śp. Bogusław Baranowski, lat 62, z ul. Chopina.

Dobry Jezu a nasz Panie… 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony