IV Niedziela Zwykła - 28.01.2018

IV Niedziela Zwykła - 28.01.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1.         W piątek 26 stycznia br. zakończyliśmy wizytę duszpasterską - tzw. kolędę. Pragniemy z serca podziękować za otwartość, życzliwość; możliwość modlitwy i błogosławienia w Waszych domach i Rodzinach. Niech Łaska Boża wyda dobry plon w naszych sercach. Dziękujemy za każdą ofiarę przekazaną na dalszą renowację organów i na remont wieży w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

2.         W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna jest we wtorek oraz w piątek.

3.         W I czwartek 1 lutego Spowiedź Święta od godz. 16.00, natomiast nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.45.

4. W I piątek 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II ten dzień jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosili o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Na wszystkich Mszach Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia świec (gromnic).

5. Także w I pierwszy piątek zapraszamy młodzież, która przygotowuje się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, na Spowiedź Św. o godz. 17.00, następnie na Mszę o godz. 18.00. Zapraszamy Parafian, Sympatyków i Przyjaciół naszego Sanktuarium na Mszę Św. o godz. 18.00 – na Strefę Chwały, po Mszy Św. katecheza,  modlitwa uwielbienia i wstawiennicza i wystawienie NS. 

6.          W pierwszą sobotę miesiąca 3 lutego Domowy Kościół zaprasza na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 8.10 wystawieniem NS, a zakończy się Mszą Świętą.

7.         W przyszła niedzielę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic o godz. 16.15.

8.         Z kalendarza liturgicznego: w środę, 31 stycznia, wspomnienie Św. Jana Bosko; w sobotę, 3 lutego, wspomnienie Św. Błażeja – na Mszy Św. o godz. 9.00 udzielimy błogosławieństwa ku czci Św. Błażeja poświęconymi świecami, a także dokonamy poświęcenia jabłek.

9.         Informujemy, że 6 lutego, we wtorek, nastąpi pochówek dzieci utraconych na cmentarzu. W tym dniu zapraszamy na Mszę Św. w Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 13.00, w intencji Rodzin, które utraciły swoje dzieci.

10.     Szukamy dobrego i rzetelnego Wykonawcę remontu i udostępnienia Wieży naszego Sanktuarium. Wszelkie informacje dotyczące przetargu zostały podane  na naszej stronie internetowej.

11.     Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzymy na czas ferii zimowych odpoczynku i błogosławieństwa Bożego.

12.     Kronika żałobna. Odeszły do domu Ojca:

-       śp. Stanisława Wutowicz, lat 90, z ul. Sienkiewicza;

-       śp. Helena Treder, lat 49, z ul. Spokojnej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony