IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w naszej świątyni:

  • w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00;
  • w poniedziałek: prowadzona przez FZŚ o godz. 8.30;
  • we wtorek w języku kaszubskim po Mszy Św. wieczornej;
  • w środę – prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.30.

2. Ojciec Proboszcz zaprasza Radę duszpasterską oraz przedstawicieli wszystkich wspólnot, grup duszpasterskich i stowarzyszeń na spotkanie związane z przygotowaniem Świętego Triduum Paschalnego w  dniu 12 marca w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej (ok. 18.40).

3. Od jutra tj. od 12 do 14 marca odbędą rekolekcje wielkopostne dla Mechanika; natomiast w dniach od 14 do 16 marca dla I LO. Rekolekcje dla Mechanika i Liceum poprowadzi Zespół Full Power Spirit.

4. W środę 14 marca br. o godz. 19.00 zapraszamy na film do naszego kościoła pt. „Bezcenny dar.” Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

  1. Zapraszamy na modlitwę brewiarzową – na Jutrznię – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 do naszego kościoła.

6. W dniu 14 marca br., w godz. 16.00-17.30 w pokoju nr 15 w domu parafialnym przy Sanktuarium będą dyżurować Panie księgowe, które bezpłatnie pomogą się rozliczyć z Urzędem Skarbowym.

7. Bardzo dziękujemy, a zarazem zachęcamy do podzielenia się produktami żywnościowymi z potrzebującymi z naszej Parafii. Kosz na produkty jest wystawiony w naszej świątyni.

  1. Zapraszamy do nabycia „Woreczka Ryżu” – na rzecz głodujących dzieci w Kenii i Ekwadorze oraz Świec świątecznych - Caritas w cenie: Paschalik duży 10 zł, Świeca kolorowa 10 zł, Świeca jajo 11 zł; do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

9. Serdecznie zapraszamy Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w Święta Wielkanocne, aby uczynili to, w Wielką Noc.

  1. W dniach 27 – 29 kwietnia br. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na trasie: Kalisz, Częstochowa, Niepokalanów. Wyjazd jest związany z corocznym spotkaniem Parafii Św. Jakuba Ap. z całej Polski. Koszt pielgrzymki 310 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. W przyszłą Niedzielę, 18 marca odbędzie się w naszym Sanktuarium o godz. 19.00 wydarzenie muzyczno – religijne pt. MYSTERIUM MARTIAE. Autorem i kompozytorem koncertu jest p. Maciej Naczk, śpiewak operowy, pochodzący z Lęborka. Koncert zostanie wykonany przez muzyków Lęborskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru „Vox Populi” oraz zaproszonych do współpracy Solistów. Dyryguje p. Paweł Słoniec. Wstęp wolny; W czasie koncertu będziemy zbierać ofiary na rzecz Orkiestry i Chóru. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

12. Ze wg. na niedzielny Koncert – wyjątkowo zapraszamy na Gorzkie Żale w sobotę, 17 marca, o godz. 17.30.

13. Także w przyszłą Niedzielę, 18 marca zapraszamy na spotkanie o godz. 16.00 w klasztorze, w salce muzycznej, w związku z przygotowaniem tegorocznego Misterium Męki Pańskiej – które w odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca o godz. 19.30 na Placu, przy ul. Wyczółkowskiego (Plac Chrobrego).

14. W Niedzielę Palmową Bractwo Św. Jakuba Ap. będzie rozprowadzać palmy przy kościele.

15. Kronika żałobna. Odeszła do domu Ojca:

- śp. Irena Bednarz, lat 86, z Placu Pokoju.

Dobry Jezu, a nasz Panie… 

ps.

W przyszłą niedzielę, po Mszach św.,  dzieci z naszej scholii będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji to rodzaj inwestycji w dalszy rozwój naszych dzieci.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony